Son Dakika

Durdurulan araçta 703 kg uyuşturucu ve silah bulundu

Hakkari'de yol taraması esnasında durdurularak arama yapılan araçta 703 kilogram uyuşturucu madde ve AK-47 türü uzun namlulu silah ele geçirildi.

Durdurulan araçta 703 kg uyuşturucu ve silah bulundu

Hakkari'de Emniyet Müdürlüğü ekipleri yol denetimi sırasında şüphe üzerine bir aracı durdurdu. Van istikametine doğru seyreden araçta 703 kilogram uyuşturucu madde, çok sayıda silah ve teçhizata el konuldu. Arama yapılan aracın şoförü gözaltına alındı ve gerekli adli süreç başlatıldı. 

Olayla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada terörle mücadelede kararlılık mesajı verildi, "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçlarını önlemeye yönelik operasyonların devam edileceğinin altı çizildi.

Valiliğin açıklaması su şekilde;

"12 Eylül günü saat 23.50 sıralarında Hakkari-Van istikametine seyir halinde olan bir araç şüphe üzerine durdurulmuş, araçta yapılan aramada 703 kilo 560 gram toz esrar maddesi, 1 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 10 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait fişek, 1 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait şarjör ele geçirilmiştir. 1 şahıs gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

 

Yorumlar