Son Dakika

Edirne ve Tekirdağ’da sağanak etkili oldu

Edirne ve Tekirdağ’da gece yarısından itibaren başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Edirne ve Tekirdağ’da sağanak etkili oldu

Edirne'de, sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Gece yarısından bu yana devam eden yağış nedeniyle, İstasyon, Koca Sinan ve Sadık Ahmet caddelerindeki bazı sokaklarda su birikintileri oluştu. 

Bazı sokaklar emniyet şeridi ve dubalarla trafiğe kapatılırken, polis, trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Koca Sinan Mahallesi'nde bir araç oluşan su birikintisinde mahsur kaldı. Sürücünün yardım istemesi sonucu araç bulunduğu yerden itfaiye ekipleri tarafından çekilerek kurtarıldı.

Bu arada, biriken suyun azalması için caddelerdeki rögar kapakları açılarak etrafına duba konuldu. 

Meteoroloji verilerine göre, hava sıcaklığının 9 derece ölçüldüğü kentte, yağışın akşama kadar devam etmesi bekleniyor.

Tekirdağ'da sağanak etkili oldu

Hükümet Caddesi'nde, sağanak dolayısıyla yayalar ile sürücüler zor anlar yaşarken, trafikte aksamalar meydana geldi. 

Su birikintilerinin oluştuğu yollarda yürümekte zorlanan vatandaşlar, şemsiye, çanta ve poşetlerle yağmurdan korunmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ise otobüs durakları ve iş yerlerinin tenteleri altında yağmurun kesilmesini bekledi. 

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının 16 derece ölçüldüğü kentte, sağanağın aralıklarla salı gününe kadar devam edeceğini ifade etti.

Yorumlar