Son Dakika

Erdoğan ve Yıldırım Kato Dağı ile ilgili bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Kato Dağı'yla ilgili gelişmeler hakkında İçişleri Bakanı Soylu ile bir telefon görüşmesi yaparak bilgi aldı.

Erdoğan ve Yıldırım Kato Dağı ile ilgili bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Kato Dağı'ndaki Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığı'nda incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüştü. 

Bakan Soylu Kato'ya gitti

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyetle Kato Dağı'ndaki Beytüşşebap 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığına geldi.

Bakan Soylu, askerleri ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile telefonda görüştü, bölgedeki operasyonlara ilişkin bilgiler verdi.  

"Kato Dağı tarih yazdı"

Süleyman Soylu'nun telefonundan Kato Dağı'ndaki operasyonda görev alanlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kato Dağı'nda verdikleri mücadelenin başarılarla dolu olmasını Allah'tan niyaz etti. 

Askerlerin aileleriyle buluşacakları günleri dua ile temenni ettiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugüne kadar verdiğiniz bu mücadeleler hem millet hem de hak katında sizleri sürekli olarak yüceltmektedir. Bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Allah'tan şifalar temenni ediyorum. Sizleri tüm şahsım ve milletim adına en kalbi duygularımla selamlıyorum. 2018 bizler ve milletimiz için inşallah başarılar ve zaferlerle dolu olsun diyorum. Kato Dağı tarih yazdı. Her yerde de Kato Dağı'nı hayırla yad ediyoruz, anıyoruz."

"Allah yar ve yardımcıları olsun"

Öte yandan operasyonda görevlilere seslenen Başbakan Yıldırım'da, vatanın, milletin güvenliği ve selameti için gece gündüz sınır boylarında fedakarca görev yapan güvenlik güçlerine selamlarını iletti.

Yeni senenin Türkiye ve Türk milleti için hayırlara, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını dileyen Yıldırım, "Tüm arkadaşların yeni yılını tebrik ediyoruz. Aynı zamanda tüm özel harekatçılarımıza, korucularımıza ve askerlerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Başarılarınız daim olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar