Son Dakika

FETÖ’nün kriptoları çözülüyor! 2 asker daha teslim oldu

Yüzbaşı Akın'ın itirafçı olup adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından görev yaptıkları Samsun ve Kayseri'de gözaltına alınan 2 askeri personel, FETÖ mensubu olduklarını itiraf etti.

FETÖ’nün kriptoları çözülüyor! 2 asker daha teslim oldu

Kara Kuvvetleri KOmutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın itirafçı olup serbest bırakılması, FETÖ'nün kripto yapılanmasının çözümünde dönüm noktası oldu. Samsun'da askerlik şubesinde görevli teğmen S.İ ile Kayseri'de görevli astsubay F.Ş, bağlı bulundukları illerin savcılığı ile terörle mücadele şubesine teslim oldu. 

FETÖ üyesi olduklarını beyan eden S.İ. ile F.S'nin etkin pişmanlıktan yararlanmak istedikleri ve itirafçı olmak için emniyete ve savcılığa başvurdukları belirtildi.

S.İ. ve F.S, suç tarihinde görev yaptıkları, soruşturmanın yürütüldüğü Erzincan'daki İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine getirildi.

TSK'daki kripto yapılanmaya ilişkin bilgi verdiler

İfadelerinde FETÖ üyesi olduklarını itiraf eden zanlıların, örgütün TSK'daki kripto yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler verdikleri öğrenildi.

Astsubay F.Ş'nin çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildiği, teğmen S.İ'nin ise emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

FETÖ'cü bir subay daha teslim oldu

 

 

Yorumlar