Son Dakika

Görevleri PKK’yı korumak!

Türkiye, Afrin’i PKK terör örgütünden temizlemeye hazırlanırken, ABD aleni şekilde operasyona karşı çıktı. ABD’nin ardından ise devreye Kılıçdaroğlu ve Akşener girdi. İki isim de operasyonu sabote etmek için istismar siyasetine başvurdu.

Görevleri PKK’yı korumak!

Fırat Kalkanı Harekatıyla Cerablus, Rai, Dabık ve El-Bab gibi bölgeleri terör örgütlerinden temizleyen Türkiye, ABD destekli PKK terör örgütünün Akdeniz koridoru ve terör devleti hayallerini bitirmek için yeni hedef olarak Afrin’i seçti. Türkiye, PKK’lı teröristlerin çukurlara gömüleceği operasyon için tüm hazırlıklarını tamamlarken, devreye alçak örgütü 4 bin 500 TIR silah gönderen, bununla birlikte terör ordusu kurma girişiminde bulunan ABD girdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, önceki gün düzenlediği basın toplantısında Afrin operasyonuna yönelik olarak kullandığı “Türkiye’ye böyle bir adım atmamaya çağırıyoruz” ifadesiyle alenen teröristlerin yanında olacaklarını beyan etti.

Hedef milli mücadele

Nauert’in ardındansa sazı 15 Temmuz işgal girişiminde FETÖ’cü darbecilere karşı sesini çıkarmayan Meral Akşener aldı. Akşener, Türkiye’nin güvenliğini doğrudan tehdit eden alçak örgütün planlarının bozulmasındaki en önemli ayak olan Afrin operasyonunu önlemek amacıyla istismar siyasetine başladı. Devlet ile milleti karşı karşıya getirmeye çalışan Akşener, şu sözlerle ortağı HDP ile aynı çizgide olduğunu ispatladı: “Başka anaların evlatları üzerinden savaş çığırtkanlığı yapan iktidar sahiplerine diyorum ki; önce paralı askerlik yapan çocuklarınızı cepheye sürün.”

Engellemenin yolunu arıyorlar

Akşener’in ardından Kılıçdaroğlu da patronu ABD’ye yaranmak için konuştu. Beklenildiği üzere “YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” diye tanımladığı terör örgütü PKK’dan taraf olan Kılıçdaroğlu, büyük kayıplar yaşanacağı yönünde algı operasyonu yaparak, akıl tutulması yaşatan şu sözleri sarf etti: “Afrin’le ilgili konuşuyorlar. Afrin El Bab gibi değildir. Önce siz diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Gerek Akar’ın gerek Fidan’ın çabaları kayda değerdir. Diplomasi sonuna kadar zorlanmalı. Hava desteği almadan girilecek bir Afrin büyük maliyetlere yol açar. Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya gönderme.” Kılıçdaroğlu ile Akşener’in Mehmetçik istismarında buluşması da dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar