Son Dakika

“Ha CHP ile HDP Ha İP, FETÖ ve PKK”

HDP'nin 3. Olağan Kongresi'nde Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamaları vatana ihanet olarak niteleyen Bahçeli "Yaşananlar karşısında katılımcı CHP'liler yerlerinden kıpırdamamıştır. CHP ile HDP alenen pişti olmuştur" ifadelerini kullandı

“Ha CHP ile HDP Ha İP, FETÖ ve PKK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli sözlerine, "Bugün dünden daha kararlı, daha heyecan doluyuz. Düne göre daha azimli daha coşkuluyuz. Her gün haklılığımız güçleniyor, haklı davamız destek görüyor. Sevdamız Türkiye, sevdamız Türk milletinin yükselişine çağrıdır." İfadelerini kullandı.

“Yüksek bir fikri kendimize rehber yaptık”

Konuşmasından 9-10 ve 11 Şubat'ta yapılan il ve ilçe başkanları toplantısına da değinen Bahçeli, "Yüksek bir fikri kendimize rehber yaptık. Bozkurtça bakar, bozkurtça yaşar ve bozkurtça ruhumuzu teslim ederiz. Geride kalan 49 yıl bunun ispatıdır... Hakkımız olanı alacağız, hak ettiğimiz siyasi ve kutlu mevkilere ulaşmak için çalışacağız." Şeklinde konuştu.

"Teröristler çocukları kadınları kalkan yapmıştır"

Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin de konuşan Bahçeli, devam eden ve 10 Şubat'ta yapılan saldırıda 9 askerimizin şehit düştüğünü ve ATAK helikopterinin kırıma uğramasını hatırlattı. Bahçeli, "Teröristler çocukları kadınları kalkan yapmıştır" ifadelerini kullandı.

"Hainlerin tepesine ateş olup yağmalı, balyoz olup inmeliyiz... Terörle mücadelenin dönüşü yoktur..." şeklinde konuşan ve Zeytin Dalı Harekatı şehidi Musa Özalkan'ın emekili ikramiyesine ve otomobilene haciz girişimine değinen Bahçeli, "Bu ayıba ortak olanları lanetliyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Bu hayasızlık mutlaka cezalandırılmalıdır" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Destek ve duadan vazgeçen namerttir”

"PKK/PYD'nin avukatlığını yapanlar, ihanet yaygarası koparanlara söylüyorum: Kahraman askerlerimize destek ve duadan vazgeçen namerttir. Türk milleti seferber oluyor, dua ediyor, kahramanları destekliyor. Sözüm işbirlikçileredir. Hiçbir şey yapamıyorsanız bari dilinizi tutun...

Türk milleti 7'den 70'e hendekleri kapatacak, ihanet çukurlarına hainleri gömecek güçtedir. 

“Bozkurt’lar Afrin için hazır”

Cephe gerisinde düşmana mevzi açmaya çalışanlara inat kahramanlarımızın yanındayız. Dün Kerkük için 'en az 5 bin bozkurt hazır' dedim. Bugün tekrar ediyorum, yüz binlerce bozkurt Afrin için hazırdır.

HDP Kongresi! Mutlaka bedel ödetilmelidir

HDP'nin 3. Olağan Kongresi yapıldı. Ankara'da teröre destek verilmiştir. Bunun adı vatana ihanet, millete hakarettir. Suçlular övülmüş, suç alkışlanmıştır. Zeytin Dalı Harekatı aleyhine açıklamalar yapmışlar, sivillerin katledildiğini alçakça iddia etmişlerdir. Bunları hukuk devletinin ilke ve esasları ile karşılaştırmak şeref ve namus borcudur. Yaptıklarının bedeli mutlaka ödetilmelidir.

“Ha CHP ile HDP Ha İP, FETÖ ve PKK”

Yaşananlar karşısında katılımcı CHP'liler yerlerinden kıpırdamamıştır. CHP ile HDP alenen pişti olmuş, aynı kazanda kaynamıştır. Boşuna söylemiyorum ha CHP ha HDP. Ha CHP ha İP, FETÖ, PKK/PYD. Bunlar arasında herhangi bir fark yoktur..."

İlker Başbuğ’a tepki

Afrin hareketı üzerinden siyasi kazanç peşinde oldukları iddiasına tepki gösteren Bahçeli, "Zilletten vazgeçin, sihirli dilinizi kesin" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Enerjinizi harekat üzerinden yaptığınız planlarla heba etmeyin. Afrin üzerinden partimizin siyasi kazanç peşinde olduğunu iddia etmek küstahlıktır. Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş. Bunu söyleyen Eski Genelkurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete alet eden kim ya da kimlerdir. Kimi kastediyorsunuz. PKK/PYD/YPG üzerinden siyaset yaptığını zanneden işbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır... Siyaset beka mücadelesini konuşmayacaktır da neyi konuşacaktır. Fok balıklarının nasıl yaşadığını mı yoksa nesli tükenen balinaları mı anlatalım. Kuş ve böcek türlerinden mi söz edelim..."

Batı’ya sert tepki!

Türkiye son yılların en meşru operasyonunu gerçekleştirmiştir. Terör tehdidi yüksek güvenlik riskleri oluşturmuştur. Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye için tarihi zorunluluktur.  Almanya ülkemize sattığı tankların Afrin'de kullanılmasından rahatsızdır. Türkiye, böylesine sözde dostlarının olduğu şartlarda mücadelesini sürdürüyor. Fransa, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin icra ettiği operasyondan rahatsızlığını her fırsatta ortaya koymaktadır.  ABD terörle arasına mesafe koymalıdır. Eğer Türkiye - ABD arasında diyalog kopar, silahlar konışursa olacakları hesap eden var mıdır? Beyaz Saray açıkça söylesin. Dost muyuz düşman mı, ittifak mı ithilaf mı, devam mı tamam mı?

Yorumlar