Son Dakika

Hakkari'de PKK'lı teröristler EYP ile saldırdı: 1 şehidimiz 3 yaralımız var

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon kapsamında yol güvenliği alındığı sırada teröristler güvenlik güçlerine saldırdı. El yapımı patlayıcının (EYP) kullanıldığı saldırıda bir köy korucusu şehit oldu, 1 askeri personel ve 2 korucunun ise yaralandığı bildirildi.

Hakkari'de PKK'lı teröristler EYP ile saldırdı: 1 şehidimiz 3 yaralımız var

Hakkari'de Güzelkonak köyünün yol güvenliğinin sağlanmasının ardından PKK'lı teröristler tarafındna yola döşenen EYP infilak ettirildi. Olayla ilgili açıklama yapan valilik 1 şehidimiz ve 3 yaralımız olduğu bilgisini aktardı. Yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi verilmezken tedavi için hastaneye kaldırıldığı bildirildi. 

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde;

"Şemdinli ilçesine bağlı Güzelkonak köyü civarında güvenlik güçlerinin yol emniyeti aldığı sırada terör örgütü PKK'nın yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği belirtildi."

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Patlama sonucu 1 güvenlik korucusu şehit olmuştur, 1 askeri personel ve 2 güvenlik korucusu yaralanmıştır. Yaralıların tedavisi sevk edildikleri Şemdinli Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

Yorumlar