Son Dakika

"Heykel değil, hizmete yönelik eserler dikin"

Kendisinin heykel ve benzer görsellerinİn yapıldığını duyunca üzüldüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediyelere seslendi, "Lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler." ifadelerini kullandı.

"Heykel değil, hizmete yönelik eserler dikin"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasında belediyecilik alanında kendileri ile yarıştıklarını muhalefetin bir varlık gösteremediğine değinen Erdoğan, Yeni projeler olacağını ve köklü değişiklik mesajları verdi. Belediye Başkanları için de hedefin 2019 Mart yerel seçimleri değil de 2019 Kasım seçimleri olması gerektiğini ifade etti. CHP’nin “SİHA’lar sivilleri vuruyor” sözlerinin ise terörle mücadeleyi baltalamak olduğunu söyledi.  Heykel konusuna da değinen Erdoğan, “Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar  bunu duyunca çok üzüldüm” diyerek , belediyeler heykel değil, hizmete yönelik eserler dikmesi gerektiğini ifade etti.

Belediyecilikte kendimizle yarışıyoruz

Belediyecilikte rakiplerimizle değil  kendimizle yarışıyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki seçimde çıtayı yükseltiyoruz. Buna uygun projeler geliştirmemiz, ekipleri oluşturmamız gerekiyor” dedi.

Belediyecilikte Türkiye'nin yönetimine giden yolun doğru bir yol olduğunu sayısız tecrübe ile görüldüğünü dikkat çeken Erdoğan Millete hizmet etmenin sadece yol yapmak değil gönülleri de yapmaktan geçtiğini belirtti.

Köklü değişiklik mesajı

AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamız için önemli diyen Erdoğan, “Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor.” dedi.

Hedef 2019 Kasım

Bizim partimizde en vasat arkadaşımızın performansı muhalefet partilerinin yıldızlarından daha ileridir ifadelerini kullanan Erdoğan, “Bizim ölçümüz diğer partiler değildir. Çıtayı bu kadar düşürmeye hakkımız yoktur. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz.

2019 Martı bizim için olmazsa olmazdır. Aday olacak belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hedefi 2019 Martına değil, 2019 Kasım'a koymalıdır. Belediyelerimiz hakkında ne ufak bir spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları silbaştan yapacak gibi bugünkü toplantıyla miladi adımın atılması gerektiğini ifade ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy

Erdoğan, AK Parti'nin başarısızlığı demek ülkemizin elindekilerini kaybetmesiyle yüz yüze kalması demek olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemizin kaderi ile AK Parti'nin kaderinin adeta birleştiği bir dönemdeyiz. Asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy elde etmektir ama asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi hariç tutarsak yeteri kadar gayret gösterirsek, ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımızın ben bulunmadığına inanıyorum.” dedi.

Suyu bulandırmaya çalışıyorlar

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’lar sivilleri vuruyor” sözlerine ilişkin konuşan Erdoğan, onların  amaçları terörle mücadeleyi baltalamak olduğunu belirterek  “Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan SİHA ile ilgili iddialar çarpıklığın örneğidir. Sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyeti herkes takdir ederken birilerinin suyu bulandırmaya çalışması ibretliktir.” Şeklinde konuştu.

İhaneti kendisine yol edinenlerle kavga etmekten kaçmadık

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 'Artık kavgaysa kavga' sözlerine değinen Erdoğan, “Sizin hayatınız zaten bu milletin kutsalıyla kavga etmekle geçti. Bizimle kavga edeceksen bunu zaten bizi yabancılara şikayet ederek yapıyorsun. Bunu alışkanlık haline getirdi. Terör örgütlerini ve onların yerli yabancı destekçilerini yanına alarak bu kavgayı büyütmeye çalışıyor. İhaneti kendisine yol edinenlerle kavga etmekten kaçmadık, kaçmayız. Zira biz insanlara akıllarının alacağı dilden konuşmasını da biliriz.” İfadelerini kullandı.

S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz, bunu böyle bileceksin. Yani benim Mehmetçiğim kim? Bunlar bizim evladımız. Onları şehit edenler teröristler. 'Onları yok etmek bizim görevimiz değil' öyle mi? Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan da çıkacaksın, 'Dört yılda ben terörü bitiririm' diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin? " diye konuştu.

S-400’ler dengeleri değiştirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı, sizi mi bekleyeceğiz? Biz de bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız." dedi.

"Heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler"

Erdoğan, "Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar, tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler."

Yorumlar