Son Dakika

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan "Zeytin Dalı Harekatı" açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Afrin'deki terör örgütü unsurlarının temizlenmesi için başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" na ilişkin, "Bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil, DEAŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerine karışı başlatılmış bir harekattır." ifadelerini kullandı

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan "Zeytin Dalı Harekatı" açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin'de başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"na ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ, "Türkiye'nin başlattığı bu harekat, Suriye devletine, Suriye halkına, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine, bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil, DEAŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerine karışı başlatılmış bir harekattır." ifadelerini kullandı.

"Siviller asla hedef değil"

Harekatın planlanmasında ve icrasındaki tek hedef, terör örgütleri ve teröristler ile bunlara ait sığınak, barınak, mevzi, silah, araç ve gereçler olduğunu dile getiren Bozdağ, "Siviller asla hedef değildir. Siviller zarar görmesin diye her tür planlama yapılmış ve gerekli her tedbir alınmıştır." dedi.

"Harekatın hedefine ulaşmasını müteakip bölgeden ayrılacağız"

Bozdağ, Afrin'e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nın, Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı ile başlatıldığını belirterek, "Harekat süresince de bu temel ilkelere riayet edecek ve harekatın hedeflerine başarıyla ulaşmasını müteakip bölgeden ayrılacaktır." şeklinde konuştu.

Yorumlar