Son Dakika

İYC Genel Başkanı TÜLÜN’den, Şube Başkanı ÇOMU’ya ziyaret

İYC Genel Başkanı TÜLÜN’den, Şube Başkanı ÇOMU’ya ziyaret

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, görüşmelerde bulunmak ve inşaatı devam eden yurt binasını incelemek üzere İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Hüseyin Nuri Çomu’yu ve Adana Şube Yönetimi’ni ziyaret etti. İYC Adana Şube Üyelerinin de hazır bulunduğu kahvaltı organizasyonunda, Genel Başkan ile şube üyeleri istişare etme fırsatı da buldu. Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Osman Ateş de organizasyona iştirak ettiler.

Tülün, yaptığı ziyarette ilimin ve eğitimin önemine değinerek, İlim Yayma Cemiyeti’nin Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverlerin bir araya gelmesiyle oluşan, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. İlim Yayma’nın Adana’daki ilk yurdu olacak yükseköğrenim öğrenci yurdunun, Adana’nın en büyük öğrenci yurdu olması açısından da kendilerinde büyük bir sevinç ve heyecana sebep olduğunu ifade etti. Yurt inşaatına başlanırken, ihtiyacı gözeten ve potansiyele hizmet eden profesyonel bir yaklaşım sergilediklerini söyleyen Tülün; “hayr faaliyetlerinin israfa dönüşmemesi için İYC adeta bir trafik koordinatörü gibi çalışıyor. İlim Yayma yurtlarının otelcilik ve restorancılık anlayışına hapsolmasını istemiyoruz. Yurtlarımız öğrencilerimizin kimliğine ve kişiliğine katkı koyarak onlar için ikinci bir üniversite niteliğinde hizmet veriyor. Daha donanımlı bireyler haline gelmeleri için öğrencilerimize İngilizce, Fransızca gibi dil eğitimleri ile birlikte, Çince ve Japonca gibi Uzakdoğu dillerinde de eğitimler veriliyor” dedi.

İYC Genel Başkanı’nı Adana Şube’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Hüseyin Nuri Çomu; “İmam-Hatip okullarının kurulumuna, İlahiyat öğrencilerinin eğitimine büyük destek sağlayan İlim Yayma Cemiyeti, Dini Eğitim ile Milli Eğitim’in kesiştiği en önemli kavşakta yer alıyor. Cemiyetimizin bünyesinde kurulu öğrenci yurtları, ülkemizin çeşitli bölgelerinde ailelerinden uzakta, eğitimlerini sürdürmeye çalışan öğrenciler için bir yuva niteliğinde. Kız çocuklarımızın barınma ihtiyacını gidermek için taşındıkları öğrenci evlerinde, İYC Adana Şubesi olarak kendilerine yardımcı ve yol gösterici olduk. Bugüne dek kız öğrenci evlerine verdiğimiz destek ile sürdürdüğümüz hizmeti bir üst noktaya taşıyacak, Adana’nın en büyük ve en modern yükseköğrenim öğrenci yurdu inşaatımız Genel Başkanımızın himayelerinde tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerimiz için milli ve manevi açıdan doğru bir adres olma niteliği taşıyan bu yurt inşaatına, bu hayırlı işe tüm hayırseverlerimizi ortak olmaya davet ediyorum. İnşaat Binası içinde Şube ofisimizin tefrişatı tamamlandı. Ofisimiz içinde kurulu Adana İYEM (İlim Yayma Eğitim Merkezi) faaliyetlerine başladı. Bu çerçevede; Arapça Eğitimi, İslami İlimler Eğitimi, Hadis ve Siyer sohbetleri, erkek ve hanım vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu faaliyetleri yapmamıza olanak sağlayan yurt binamızın inşaatına büyük katkıları olan başta Yüreğir Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Çelikcan’a ve kıymetli haziruna teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar