Son Dakika

Kütahya’daki orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

Kütahya’nın Domaniç ve Emet ilçelerinde çıkan orman yangınlarının söndürülmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kontrol altına alınamayan yangına 4 uçak, 18 helikopter, 133 arazöz ve 19 dozerle müdahale ediliyor.

Kütahya’daki orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

Kütahya’nın Domaniç ve Emet ilçelerinde çıkan orman yangınlarının söndürülmesi için müdahaleler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Vali Vekili Vedat Oktar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 10 Eylül’de Domaniç bölgesinde çıkan yanığının rüzgarın etkisiyle tekrar etkili olmaya başladığını ve Bilecik’in Bozüyük ilçesine doğru ilerlediğini söyledi.

“TEDİR AMAÇLI KABAKLAR KÖYÜNÜ BOŞALTIYORUZ”

Ekiplerin her iki ilçede de yangını söndürmek için yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Oktar, "Dozerlerle yapılan çalışmayla etrafı kontrol altına alınan yangının yayılması ve ilerlemesi durdurulmuştu. Ancak şiddetli rüzgar nedeniyle yangın yine başladı ve Bilecik'in Bozüyük ilçesi sınırına çok yaklaştı. Aynı zamanda Emet ilçesine bağlı Kabaklar köyünde de büyük bir orman yangını çıktı. Ekiplerin ve yangın söndürme helikopterlerinin bir bölümünü o bölgeye sevk ettik. Tedbir amaçlı Kabaklar köyünü boşaltıyoruz." Dedi.

Yorumlar