Son Dakika

Masum Bayraktar "İsmailağa" ismini kullanamayacak!

İsmailağa cemaatinin adını kullanarak televizyon kanalları açan, dernekler kuran Masum Bayraktar, alınan mahkeme kararı ile artık cemaatin adını hiçbir mecrada kullanamayacak.

Masum Bayraktar "İsmailağa" ismini kullanamayacak!

FM TV adı altında faaliyet gösteren televizyon kanalının Masum Bayraktar’a ait olduğu gün yüzüne çıktı. Bu kapsamda açılan dava sonucu Mahkeme kararı ile Bayraktar, herhangi bir mecrada İsmailağa cemaatinin ismini kullandığı takdirde 5 bin lira tazminat cezası ödeyecek.

İstanbul 1. Sınai ve Fikri Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 17 Ocak tarihli kararında şu ifadeler yer aldı:

“Davalının davacıya ait markayı izinsiz olarak ve markasal olarak kullandığı subut bulunduğundan davalının marka hakkına tecavüz ve haksız rekabetinin tespitine, önlenmesine, durdurulmasına, davacı şirkete ait ticari unvanın ticaret unvanından İsmailağa ibaresinin kaldırılmasına, unvan terkini yönündeki karar kesinleştiğinde ticaret sicil müdürlüğüne bildirimde bulunulmasına, somut olaya uygun görülen 5 bin lira manevi tazminatın davalıdan alınarak davacılara verilmesine, site içeriğinde keza TV yayını içeriğinde İsmailağa ibaresinin markasal olarak kullanıldığı subut bulmakla içeriklerin çıkartılmasına, mümkün olmadığı takdirde siteye erişimin engellenmesine karar verildi.”

Yorumlar