Son Dakika

PKK’ya Afrin tabut Münbiç mezar olmalı

MHP lideri Bahçeli, Afrin operasyonuyla ABD destekli PKK’lı teröristlerin tamamının etkisiz hale getirilmesinin ardından Münbiç’teki terör yuvalarının yerle bir edilmesinin milli hedef olduğuna vurgu yaparak “Ya istiklal ya ölüm” dedi.

PKK’ya Afrin tabut Münbiç mezar olmalı

Partisinin Kızılcahamam’daki 2 günlük değerlendirme toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün fiilen başlayan Afrin operasyonuna ilişkin önemli tespitlerde bulundu.

PKK işgalindeki Afrin’in stratejik önemine vurgu yapan Bahçeli, bölgenin temizlenmesiyle birlikte terör koridorunun önüne geçileceğini aktararak, “Afrin, Türkiye’nin sınır güvenliğini emniyete almak için temizliği mecburi olan stratejik bir noktadır. Halep’in bu ilçesi terörizmin esaretinden kurtarılırsa, PYD-YPG’li caniler Münbiç’ten sökülüp atılırsa, Suriye’nin kuzeyinde hainlerin barınma imkanı, tutunma ihtimali kalmayacaktır” diye konuştu.

Söz bitti, harekât başladı

Türk jetlerinin terör barınaklarını yerle bir ettiğini dile getiren Bahçeli, amacın bölgede güven ve istikrarın sağlaması olduğunu dile getirerek, “Artık söz bitmiş, harekât aşamasına geçilmiştir. Dün akşam saatlerine kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan 108 hedef başarıyla imha edilmiştir” dedi.

ABD’nin teröristleri temizlenmeli

Bahçeli, Afrin operasyonun devamına ilişkin de yorumladı bulundu. Bahçeli, ABD destekli teröristlerin tamamının etkisiz hale getirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Artık terör örgütü PYD-PKK’ya Afrin’in tabut, arkasından sırayı alacak olan Münbiç’in mezar olması yegâne ve sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir. ABD’nin operasyonel ortağının kökü kazınmalıdır. Suriye Demokratik Güçleri çatısı altında kamufle edilen PYD-YPG’nin hesabı görülmeli, defteri dürülmeli, şehitlerimizin aziz ruhları şad edilmelidir. Bunun başka yolu kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Bahçeli, akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüşerek Zeytin Dalı Harekatı’na desteğini iletti.

Ülkücüler Afrin için hazır

Bahçeli, Barzani’nin bölücü referandumuna karşı gündeme getirdiği ülkücüler Kerkük için hazır olduğu çıkışını Afrin’e yönelik te yaptı. İhtiyaç halinde ülkücülerin Afrin’e gidebileceğini belirten MHP lideri, sözlerini şöyle tamamladı: “Ya Afrin yıkılsın, ya da teröristler yakılsın. Ya istiklal ya ölüm, ya zafer ya da son nefere, son nefese kadar şehadet. Bilinsin ki, Kerkük’e 5 bin Bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan Milliyetçi-Ülkücü Hareket yeri gelirse, ihtiyaç hasıl olursa, ha ekmeğini yediğim ha kefenini giydiğim ülkem diyerek binlerce gönüllüsüyle Türkiye’nin kudretini tescil için Afrin’in boğazına çökecektir.”

Yorumlar