Son Dakika

“Son sözü söylemedik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanları sokakları kaosa sürüklemek isteyenlere, terör örgütlerine bırakmadıklarını belirterek, “Şimdi silahla, kumpasla başaramadıklarını ekonomiyle gerçekleştirmeye çalışanlara da bu meydanı bırakmıyoruz” diye konuştu.

“Son sözü söylemedik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk sürücüsüz hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattı açılış töreninde konuştu.

Eksiklikler olduğunu, hatta bazı yanlışlar yapılabildiğini belirten Erdoğan, “Fakat İstanbul’a yapılan hizmetler yanında bunları konuşmak bile abesle iştigaldir. Biz hepsinin farkındayız, inşallah hepsini de telafi edeceğiz, çünkü biz İstanbul’u aşkla seviyoruz” dedi.

Erdoğan, “Türkiye’nin sadece geçtiğimiz şu 4-5 yılda yaşadıkları dahi herkes için başlı başına bir ibret vesikasıdır, öyle mi? Ülke olarak bu süreçte maruz kaldığımız saldırılar karşısında dimdik durarak, tehditlere, şantajlara boyun eğmeyerek kendimizle birlikte bölgemizin de geleceğinde yeni bir ufuk açtığımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“ANA HIYANET PARTİSİ HALİNE GELDİ”

Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içip de bu ülkenin düşmanlarına, onların değirmenlerine su taşıyanlara milletin sandıkta cevap vereceğine işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Ana muhalefet partisini, ana hıyanet partisi haline getirenlere de CHP’nin kendi seçmenlerinin de en kısa sürede gereken cevabı vermesini bekliyorum. Yalnız bu ara bir şeyi iyi ezberlemiş. Man adası, Man adası, herhalde bu mankafa olmaktan kaynaklanıyor. Yatıyor, kalkıyor Man adası.”

Erdoğan, şunları söyledi:

“Meydanı, sokakları kaosa sürüklemek isteyenlere bırakmadık. Bugün Amerika’ya taşınmış olan sahte dosyalarla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışanlara bırakmadık. Meydanı, çukurlar kazarak vatanımızı bölmeye çalışanlara bırakmadık. Güney sınırlarımızın ötesindeki oyunu topraklarımıza taşımaya kalkanlara bırakmadık. Hiçbirinde başarılı olmayınca, darbeyle istiklalimize ve istikbalimize kastedenlere de bu meydanı bırakmadık. Şimdi silahla, kumpasla başaramadıklarını ekonomiyle gerçekleştirmeye çalışanlara da bu meydanı bırakmıyoruz.”

KUDÜS DAVASI

“Kudüs kararı İslam dünyasına yönelik yeni operasyonların habercisidir. Müslümanlar hukuk içinde yeterli tepkiyi göstermezse gerisi gelecektir” diye konuşan Erdoğan, “Mekke ve Medine’ye bir alternatif olmadığı gibi Kudüs’ün de bir alternatifi yoktur. Dolayısıyla bu şehirden vazgeçmek gibi bir şey de bizim lügatımızda bulunmuyor. İşte bunun için Kudüs onurumuz, izzetimiz ve kırmızı çizgimizdir. Kudüs artık her Müslüman kul, her Müslüman memleket için başarıyla verilmesi gereken bir imtihandır” dedi.
Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan 25-27 Aralık tarihleri arasında Sudan, Çad ve Tunus’a resmi ziyarette bulanacak.

“İpliklerini pazara çıkaracağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da düzenlenen “Davamız Kudüs Konya Buluşması”na canlı yayınla bağlanarak, Mevlana Meydanı’ndaki vatandaşlara da seslendi.

Amerika’nın Kudüs’le ilgili kararının iptali için BM nezdinde de girişimler başlatılacağını duyuran Erdoğan, “Dünyada hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Müslümanlar bu çifte standarda, bu adaletsizliğe, bu hak gaspına kesinlikle boyun eğmeyecektir. Tüm mekanizmaları kullanarak, hukuku çiğneyenlerin ipliğini pazara çıkaracağız” dedi.

Yorumlar