Son Dakika

Soros'un T24’ü savunma tellerine takıldı!

Soros'un T24’ü savunma tellerine takıldı!

Osman Kavala ve Soros tayfasının sevgili T24’ü ordu, emniyet, siyaset derken devleti yıpratmak için deli saçması haberlere devam ediyor. F16’ların modernizasyonu, İsrail malı İHA'ların Türkiye temsilciliği gibi işlerle gündeme gelen “barışsever” silah satıcısı Osman Kavala’nın ve dünyanın acımasız savaş taciri Soros’un sesi olan T24 bu sefer de Zırhlı Personel Taşıyıcıların savunmasında hayati önemi olan tellere takıldı. Her fırsatta propagandasını yaptıkları PKK’nın baş belası olan savunma hattı tellerinin ne işe yaradığını bilmeyen T24, Anadolu Ajansı'nın haberini, “Bu tel AA’ya göre roket koruma ağı” diyerek duyurdu. Askerliğini yapmış vatandaşların sosyal medyada dalga geçtiği T24’ün gerçeği kasten saptırdığını düşünenler de var.

Düzenli olarak PKK propagandası yapan T24, terör örgütünün bitme notasına gelmesinden dolayı örgüte motivasyon sağlamak için tanklara savunma teli döşeyen askerlerin fotoğrafıyla birlikte servis ettiği haberinde akılları sıra Anadolu Ajansı ve askerlerle alay etti.

Teller roketlerden korur mu?

İstihkam ikmal maddesi sınıfında olan bu teller “çukur imla haklı” prensibiyle çalışan roketlerin bu tellere takılıp kalması ya da tel hizasında patlayıp hedefe ulaşamadan boşlukta infilak etmesiyle tanka zarar verecek enerjinin boşa gitmesini sağlıyor. Mevzilerde, cephenin önünde bulunan nöbet noktalarında ve zırhlı araçlarda kullanılan bu teller sayesinde tel güdümlü ya da güdümsüz birçok roket tipine karşı yüzde 100’e yakın bir oranla savunma sağlıyor...

Zırhlı araçlara 'Roket Koruma Ağı'

Yorumlar