Son Dakika

TBMM Başkanvekili Aydın: Bu saldırılar terör örgütlerinin son çırpınışları!

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’in şehit edildiği hain terör saldırısıyla ilgili konuştu. Bu saldırıların terör örgütlerinin son çırpınışları olduğunu belirten Aydın, “Biz teröre karşı başlattığımız bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz." dedi.

TBMM Başkanvekili Aydın: Bu saldırılar terör örgütlerinin son çırpınışları!

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü ek binası ve 24 derslikli ilköğretim okulunun inşaatında incelemelerde bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Trabzon’da Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’in şehit edildiği hain terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. "Bu terör örgütlerinin son çırpınışlarıdır. Bu onların yok olacağının bir göstergesidir.” diyen Aydın, teröre karşı başlatılan bu ciddi mücadelenin sonuna kadar istikrarlı şekilde devam edeceğini belirtti.

“İYİ Kİ VARSINIZ ŞEHİTLERİM”

"İyi ki varsın Eren" diyen Aydın, "İyi ki varsınız şehitlerim. Bu bayrak gökte özgür bir şekilde dalgalanıyorsa, biz özgürce bu topraklarda bir ve beraber olarak yaşıyorsak, muhakkak ki tüm şehitlerimizin büyük bir payı vardır. Asıl pay şehitlerimizindir. Bu topraklar şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Ne kadar şehitlerimizle ilgili bir şeyler yapmaya çalışırsak yapalım onlar asıl mükafatı ahirette görecekler diye temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

“BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SON ÇIRPINIŞLARI”

Son dönemlerde küçük yaştaki çocukların da şehit edildiğini aktaran Aydın, şunları söyledi:

 "Terör örgütleri çünkü hiçbir değer tanımıyor. Hiçbir inanç bilmiyor ve tanımıyorlar. Değerlerden yoksun bir şekilde masum insanlara yaşlı kadın ve çocuklara adeta alçakça  pusular kurmak suretiyle şehit edebiliyorlar. Bu terör örgütlerinin son çırpınışlarıdır. Bu onların yok olacağının bir göstergesidir. Artık bunlar çırpındıkça çamura batacaklar. Biz her zaman olduğu gibi teröre karşı başlattığımız bu ciddi mücadeleyi sonuna kadar istikrarlı şekilde sürdüreceğiz. Terör, nereden gelirse gelsin, kaynağı ne olursa olsun kimden gelirse gelsin adı ne olursa olsun terör örgütünün hepsine karşı ortak mücadeleyi millet olarak vermek zorundayız. Vereceğimiz mücadele ise birlik ve beraberliktir."

"TERÖRÜ YENECEĞİZ"

15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün alçakça girişimini millet olarak bertaraf ettiklerini anımsatan Aydın, yine millet olarak bütün asker, polis tüm güvenlik güçleriyle kol kola hep birlikte omuz omuza mücadele vererek, terörü de yeneceklerini kaydetti.

"BU SALDIRI ONLARIN TÜKENMİŞLİĞİDİR"

“15 yaşındaki bir çocuğun kanına girebiliyorlarsa, bu demek ki onların tükenmişliğidir” diyen Aydın, şöyle devam etti:

"Terör bitene kadar bu etkili mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Terör ile ilgili mücadelede gerçekten çok ciddi sonuçlar aldığımızın bir göstergesidir. Bunu bu şekilde algılamak lazım. Millet ve devlet olarak topyekün mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu alçaklara karşı inşallah ülke ve milletimizi selamete çıkartarak netice ulaşana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz." 

 

Yorumlar