Son Dakika

“Teröristlere sahip çıkmak hadsizliktir”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP milletvekili Tanrıkulu’nun SİHA’larla ilgili açıklamasını eleştirerek, "Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir" dedi.

“Teröristlere sahip çıkmak hadsizliktir”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Tanıtım Merkezi ve Mehmetçik Anıtı'ndaki incelemeleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile ilgili açıklamalarını yanlış bulduğunu belirten Bakan Eroğlu, emniyet güçlerinin vatanı korumak için çalıştığını belirterek, onlara sahip çıkmayıp teröristlere sahip çıkmanın hadsizlik olacağını söyledi.

TANRIKULU’NUN SÖZLERİ KABUL EDİLEMEZ

Bölücü terör örgütü PKK’nın yıllardır çoluk, çocuk demeden masum insanları öldürdüğüne dikkat çeken Bakan Eroğlu, Sezgin Tanrıkulu’nun PKK’ya tepki göstermek yerine “SİHA’lar sivilleri vuruyor” şeklinde gerçeği yansıtmayan sözler kullanmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

“ANA MUHALEFET PARTİSİNE YAKIŞTIRAMIYORUM”

SİHA’lar ile öldürülen kişilerin hain, katil teröristler olduğunu belirten Eroğlu, bu tarz açıklamaları ülkenin ana muhalefet partisine yakıştırmadığını söyledi.

Eroğlu, "Kahraman ordumuz orada, askerimiz, polisimiz, emniyet güçlerimiz bu vatan için büyük bir mücadele veriyor, canlarını seve seve feda ediyor. Kalkıyor, bu şekilde bir hareket... Atatürk ayağa kalksa herhalde ilk önce bunların icabına bakardı diye düşünüyorum." ifadeleri kullandı.

“TERÖRİSTLERE SAHİP ÇIKMAK EN BASİT TABİRİYLE HADSİZLİKTİR”

CHP’ye oy verenleri tenzih ettiğini ve onların millete bağlı olduklarını belirten Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

"CHP'ye bugün hakim olan zihniyeti lütfen kafalarında bir değerlendirsinler, bunun bir muhakemesini yaparlarsa iyi olur. Bu vatan için biz niçin çalışıyoruz? Bu vatanın birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesi, şanlı bayrağımızın ilelebet bu topraklarda dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz. Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir."

Yorumlar