Son Dakika

Terörün kalesi yıkılmak üzere!

Kahraman Türk Askeri ve ÖSO’nun gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, alçak örgütün Afrin’deki en stratejik bölgelerinden biri olan Cinderes beldesinin El Hammam köyü ve çevre tepeler terörden arındırıldı.

Terörün kalesi yıkılmak üzere!

Türk Ordusu, ÖSO ile birlikte Akdeniz’e inmesi planlanan terör koridoru ve ABD’nin sınıra konuşlandırma hayali kurduğu terör ordusunu engellemek için Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 4. Günün de de başarılı operasyonlara imza attı. Önceki gün Afrin’in doğusundaki Azez’den ilerleyerek stratejik önemdeki Burseya Dağı’nı ve üç köyü teröristlerden temizleyip Kilis’e yapılacak saldırıları engelleyen Mehmetçik dün ise örgütün en stratejik noktasına ilerledi. Bu bağlamda TSK Afrin’in batısından sürdürdüğü operasyonda Cinderes beldesinin El Hammam köyünü ve çevre tepeleri terör örgütü PYD/PKK’dan aldı. Bununla birlikte Afrin’de kontrol altına alınan bölge sayısı 15’i aştı. Alçak örgüt PKK, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yaptığı saldırılarda Cinderes’ikullanmıştı. Öte yandan Cinderes Beldesi, PKK’lı elebaşlarının toplanma merkezi olarak biliniyor.

Obüsler boş durmadı

Ayrıca, harekat kapsamında sınırın Kilis-Hatay hudut hattında konuşlu TSK birlikleri de Afrin’de tespit edilen terör örgütü mevzilerine sabah saatlerinden itibaren aralıklarla top atışı gerçekleştirdi. Bugün kadar 170’in üzerinde terör barınağı imha edildi.

Yorumlar