Son Dakika

"Türk milleti ve ümmet olarak son sözümüzü söylemedik"

"Necip Fazıl Ödülleri 2017" ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını eleştirerek, "Biz Türk milleti olarak daha son sözümüzü söylemedik. Ümmet olarak da son sözümüzü daha söylemedik." dedi.

"Türk milleti ve ümmet olarak son sözümüzü söylemedik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongresi'nde düzenlenen "Necip Fazıl Ödülleri 2017" ödül töreninde konuştu. 

Erdoğan buradaki konuşmasında, "15 yıldır büyük Türkiye'yi, güçlü Türkiye'yi, kendisiyle birlikte tüm dostlarının, soydaşlarının, dindaşlarının, mazlumların ve mağdurların umut kapısı , güven kaynağı bir ülkeyi inşa etmenin gayreti içindeyiz." ifadelerini kullandı.

"Daha son sözümüzü söylemedik"

"Necip Fazıl Kısakürek, Biz dik durmayı ondan öğrendik." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz üstadın ömrü boyunca beklediği İnkılap var ya onu gerçekleştirmek için çalıştık, çalışıyoruz. Türk milleti olarak daha dünyaya son sözümü söylemedik. Ümmet olarak da son sözümüzü daha söylemedik." dedi.

"Kudüs demek İstanbul demektir"

Kudüs üzerinden tüm Ortadoğu'yu ve Müslümanları hedef alan yeni bir saldırının başlatıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs giderse Medine'yi koruyamayız. Medine giderse Mekke'yi koruyamayız. Mekke giderse Kabe'yi de kaybederiz. Kudüs demek İstanbul demektir. İslamabat demektir. Cakarta demektir. Medine demek, Kahire demektir. Şam demek, Bağdat demektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Kalple buğz etmekten dille itiraz etme seviyesine çıktık"

 

"Elimizle düzeltemiyorsak dilimizle, onunla da bir şey yapamıyorsak kalbimizle buğz etmenin gerektiğini biliyoruz. Kalple buğz etmekten dille itiraz etme seviyesine çıktık. İnşallah en kısa sürede haksızlıkları elle düzelteceğimiz günleri de göreceğiz.

Şayet tıpkı geçmişte hep yapılageldiği gibi 'otur' denildiğinde otursak, 'sus' denildiğinde sussak, 'ver' denildiğinde versek, 'al' denildiğinde alsak, inanın bana, bu saldırıların hiçbiriyle karşılaşmazdık ama biz şu veya bu gücün ne dediğine değil, sadece ve sadece Allah'ın ne dediğine baktık, sadece ve sadece milletimizin ne dediğine baktık."

 

 

 

 

Yorumlar