Son Dakika

“Türkiye milli mutabakatla büyümeye devam edecek”

Başbakan Yıldırım, “Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek” dedi.

“Türkiye milli mutabakatla büyümeye devam edecek”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Niğde Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, demokrasiye sonuna kadar inandıklarına, kimseyi kendilerine benzetme arzusunda olmadıklarına dikkati çekti.

Türkiye’nin özgürlükler ülkesi olduğuna işaret eden Yıldırım, "Unutmayalım, emperyalistler hiçbir zaman ülkemiz üzerindeki planlarından vazgeçmeden içimizde işbirlikçiler bulunca gücümüzü azaltacak projeleri, planları hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bizim gözümüzde terör bir sonuçtur. Geri planda emperyalistlerin emelleri, hedefleri vardır. Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakmak için milletçe birbirimizi daha çok seveceğiz, daha fazla kenetleneceğiz" diye konuştu. Her vatandaşın, bu güzel Türkiye’de ayrı itibara sahip olduğunu anlatan Yıldırım, “AK Parti, Türkiye’nin mutluluğuna, huzuruna kendini adamış kadroların partisidir” dedi.

“ÖNCE TÜRKİYE”

Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önce Türkiye, önce adalet, önce kardeşlik, terörle mücadele ve milli mutabakat. AK Parti, tutuculuğa teslim olmayan, gelecek vizyonu olan bir partidir.”

Siyasetteki tek muratlarının bu ülkeye hizmet olduğunu belirten Yıldırım, “Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek. Biz inşa etmeye, kırgın gönülleri kazanmaya devam edeceğiz. Bizim için ülkemizin, vatandaşlarımızın geleceği, güvenliği her şeyin üzerindedir"

“BU ADALARI TESLİM EDENLERE SOR”

Yıldırım, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin, “Bugün konuşmasında diyor ki 'Benim efendim sözüm var, adaları geri alacağım.' 'Adalar bizim mi, Yunanistan'ın mı?' diye soru soruyor. Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya? Onun hesabını, git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın" ifadelerini kullandı.

“Türkiye'nin güney sınırlarından ülkemize, insanımıza yapılan saldırıların, tacizlerin elbette karşılıksız kalmayacağını cümle alem bilmelidir" diyen Yıldırım, “Bu ülkeye içeriden ve dışarıdan terör marifetiyle zarar vermek isteyenler, misliyle karşılığını alacaktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar