Son Dakika

Yazar Selim Gündüzalp vefat etti

Zafer Dergisi kurucusu ve genel yayın yönetmeni Yazar Selim Gündüzalp geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Yazar Selim Gündüzalp vefat etti

“Selim Gündüzalp” müstear ismi ile bir çok eser kaleme alan 63 yaşındaki Hüseyin Şengörür kalp krizi sonucu vefat etti, Gündüzalp'in vefat haberi, sosyal medya hesabından da "SELİM GÜNDÜZALP VEFAT ETTİ. DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM LÜTFEN." ifadeleriyle duyuruldu.

Selim Gündüzalp kimdir?

1954 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen Gündüzalp, Adapazarı Kurtuluş İlkokulu’nu, Adapazarı Merkez Ortaokulu’nu ve Adapazarı Lisesi’ni okudu.  Ardından 1979 yılında, Marmara Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu.

1968 yılında, ortaokul öğrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettiği, bir şiir yarışmasıyla yazı hayatına başladı. Zafer Dergisi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1977 yılının ilk aylarında ilk sayısı çıkan Zafer Dergisi’nde, o günden bu yana çalışmalarına devam etmekteydi.

Selim Gündüzalp'in eserleri

“Ölüm ve Ötesi” adlı ilk kitabı 1985’de Cihan Yayınları’nda neşroldu. 1986’da Zafer Yayınları’nda, aile serisinde “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı çıktı. 1991 yılında “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı, küçük cep kitabı olarak basıldı. Ölüm Son Değildir 1, 2 ve 3 adlı kitapları, sırasıyla 1999, 2001 ve 2002 yıllarında basıldı. 1991 yılında Zafer Yayınları’nın da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002’den itibaren toplamı 15 adet olan öykü dizisi kitaplarını çıkarmaya başladı.

2003 yılında “Deyimler ve Öyküleri” dizisini oluşturmaya başladı. 2003 yılında Zafer Yayınları’nın bir alt kuruluşu olan Uğurböceği Yayınları’nın kuruculuğunda da bulundu. Uğurböceği Yayınları şu an 120’ye yakın kitabıyla yayın hayatına devam etmektedir. Uğurböceği Yayınları’nda birçok kitabın yayına hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Ayrıca bu yayınevinde başka bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalışmalar da yapmıştır. “Allah ve Dua”, “Allah ve Ümit” ve “Allah ve Aşk” isimli tefekkür kitaplarının, “Serap” isimli bir romanın da yazarıdır. Ayrıca “Asr-ı Saadetten Öyküler” adıyla bilinen bir diğer öykü dizisine ve daha birçok telif ve derleme kitaba da imza atmıştır.

Yorumlar