Son Dakika

Yerli üretim ATAK Afrin'de ilk kez kullanıldı

TSK için Türkiye'nin coğrafi ve iklim koşullarına göre tasarlanan ve Afrin Harekatı'nda ilk kez kullanılan T-129 ATAK, Afrin batısında terör örgütü PKK/PYD'ye ait hedefleri vurdu. Teröristlerin bulunduğu alanları vuran helikopterler, harekat sırasında "Cirit" lazer güdümlü füzelerini de kullandı.

Yerli üretim ATAK Afrin'de ilk kez kullanıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'li teröristleri etkisiz hale getirmek ve bölgede istikrar ile barışı sağlamak amacıyla Cumartesi günü saat 17:00'da başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, TSK ve ÖSO birlikleri bölgede ilerlemeye devam ediyor.

Terör hedefleri imha ediliyor

Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik ilgili kararlarıyla Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilen harekat kapsamında terör hedefleri vuruluyor.

ATAK ilk kez görev yaptı

Afrin'in batısında ter alan terör örgütü PKK/PYD hedefleri gece boyunca aralıklarla vurulurken, harekatta yerli üretim taarruz helikopteri T-129 ATAK da ilk kez görev yaptı. ATAK helikopterlerinin teröristlere ait hedeflere yönelik atışlarını görüntüledi. 

Terör örgütü hedeflerinin kara unsurlarınca lazer sistemleriyle titizlikle işaretlenmesinin ardından T-129 ATAK helikopterleri, bölgeyi ateş altına aldı.

"Cirit" lazer güdümlü füzeler de kullanıldı

Teröristlerin bulunduğu alanları vuran helikopterler, harekat sırasında yerli üretim "Cirit" lazer güdümlü füzelerini de kullandı.

Adım adım Zeytin Dalı Harekatı

Yorumlar