Son Dakika

Zap bölgesine hava harekatı: 5 terörist öldürüldü

TSK tarafından Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatıyla, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında 5 terörist öldürüldü.

Zap bölgesine hava harekatı: 5 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yurt içi ve yurt dışında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlar kararlılıkla sürüyor. TSK tarafından Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında, hudut karakollarına ve üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 5 terörist öldürüldü. Operasyonda, PKK'lı teröristler tarafından kullanılan 4 mağara ve iletişim tesisi imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına yönelik harekatlar devam ediyor.

Bu kapsamda, alınan anlık istihbarat  ve keşif, gözetleme vasıtalarından elde edilen görüntüler üzerine, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarının harekatı sonucu, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 5 terörist öldürüldü, teröristlerce kullanılan 4 mağara ve iletişim tesisleri imha edildi.

Yorumlar