Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Albayrak Medya'ya ait Bilge Çocuk dergisi tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Eyüpsultan'daki Vialand Tema Park'ta gerçekleştirildi.

Törene, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Valisi Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Albayrak ve Albayrak Medya Genel Müdürü Abdullah Hanönü ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Çocukların araştırma, yazma ve üretme becerilerini geliştirmek, yerli ve milli şuurla ülke menfaatlerini ön planda tutan uzay bilimi meraklılarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya, ülke genelindeki 18 bin okuldan 5, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencileri katıldı.

"Uzayda Hayat" yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Kurban pazarında zabıta ile tartışıp kendini astı Kurban pazarında zabıta ile tartışıp kendini astı

Elemeleri geçerek finale kalan öğrencilerden Şeyda Sak, Mehmet Demir Dileyen, Melike Çavuş, Yaren Akdemir, Meryem Akçuru, Ali Aras Özdinçer ve Duru Beren Keser mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada birinciliğe Ankara'dan Ahmet Yiğit Alpay layık görülürken, ikinci Ankara'dan Ahmet Fevzi Ören, üçüncü Sakarya'dan Işık Yıldırım oldu.

Öğrenciler ödüllerini Bakan Tekin, Vali Gül, Alper Gezeravcı ve Nuri Albayrak'ın elinden aldı.

Etkinliğe katılan çocuklara Albayrak Medya tarafından çeşitli ödüller ile Turkcell'den ücretsiz internet desteği verildi.

"Rafadan Tayfa" isimli çocuk eğlence grubunun da sahne aldığı etkinlikte, çocuklar kurulan standlarda oyunlar oynadı.

Programın ardından etkinliğe katılan çocuklar, Vialand Tema Parkı'nda eğlenceye devam etti.

Editör: Nusret Odabaş