Özellikle Marmara ve Ege Bölgesi’nde son günlerde yağış yoğunluğu yaşanıyor. Öğrenciler 9 günlük ara tatilin son günlerini yaşıyor. 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim kaldığı yerden devam edecekti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok il için sel ve sağanak uyarısı yapmıştı. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde yaşayan öğrenciler, “Yarın okullar tatil mi?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, 20 Kasım Pazartesi okullar var mı, ara tatil uzatıldı mı?

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-202 eğitim takvimine göre; ilk ara tatil 13 Kasım Pazartesi günü başladı. Öğrencilerin 9 günlük ara tatili 17 Kasım Cuma günü sona eriyor. Fakat MGM birçok ilde sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması ve ulaşımda aksaklık uyarısında bulundu. Yoğun yağış üzerine ara tatilin uzayıp uzamadığı merak konusu oldu. Konuyla ilgili MEB’ten açıklama gelip gelmediği araştırılıyor.

Mahallelerde park krizi büyüyor! Nereye park edilebilir? Mahallelerde park krizi büyüyor! Nereye park edilebilir?

1-9

20 KASIM PAZARTESİ OKULLAR VAR MI, ARA TATİL UZATILDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ara tatilin uzatılacağı yönünde henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat İstanbul'da hava koşulları nedeniyle Şile'de okullar tatil edildi. Diğer il ve ilçeler ile ilgili açıklama geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenciler, 22 Ocak 2024 tarihinde yarıyıl tatiline girecek ve tatil 2 Şubat 2024 tarihinde sona erecek. 8-12 Nisan 2024 tarihlerinde ise ikinci ara tatil olacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR 2024?

Okullar 11 Eylül 2023 tarihinde açıldı ve 14 Haziran 2024 tarihinde sona eriyor.

MGM 19 KASIM 2023 HAVA DURUMU TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ve İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli, Bursa ve Bilecik’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.