Son Dakika

Almanlar iki yıl dedi Türkiye’de kanseri yendi

Almanya'da kansere yakalanan ve doktorların "iki yıl yaşar" dediği Ayten Yıldırım, Türkiye'de nadir olarak uygulanan bir operasyonun ardından kanseri yenerek sağlığına kavuştu.
Almanlar iki yıl dedi Türkiye’de kanseri yendi

22 yıldır Almanya'da yaşayan Ayten Yıldırım'a, 10 ay önce kolon (kalın bağırsak) kanseri teşhisi konuldu. Kemoterapi gören ve ameliyat şansının bulunmadığı belirtilen Yıldırım, bunun üzerine çareyi Türkiye'de aradı. Lokman Hekim Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Servisine başvuran Yıldırım, karaciğerini de saran tümörden nadir olarak uygulanan bir yöntemle kurtularak hayata yeniden bağlandı.

Oysa ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Yıldırım’a, Almanya’da karın ağrısı ile başlayan rahatsızlığı sonrasında yapılan tetkiklerde kolon kanseri tanısı konulmuş ve bağırsak ameliyatı sonrasında tümörün karaciğerine sıçradığı belirtilerek 12 seans kemoterapi almıştı. Ancak tüm bunlar hiçbir işe yaramadı. Yıldırım şifayı Türkiye’de buldu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.