Son Dakika

Kuşlar 'merhamet yuvalarında' ısınacak

Edirne'nin Meriç ilçesinde ilkokul öğrencileri, atık malzemelerle hazırladıkları ve "merhamet yuvaları" adını verdikleri kuş evleri ile yemlikleri ağaçlara astı.
Kuşlar 'merhamet yuvalarında' ısınacak AA

Edirne'de Meriç Kavaklı Hürmüz ve İbrahim Ataş Ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler, okulun beden eğitimi öğretmeni İlknur Türker rehberliği ve diğer öğretmenlerin de desteğiyle atık malzemelerden kuş evleri ve yemlikler hazırladı.

Minik öğrenciler 'merhamet yuvaları' adını verdikleri kuş yuvalarını ağaç dallarına astılar.

Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, değerler eğitimi kapsamında okullarda planlanan etkinlikleri hayata geçirdiklerini aktardı.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kuşların, özgür kanatlıların yaşamlarına destek olmak amacıyla yuvalar yaptığını belirten Güngör, 'Merhamet yuvaları şeklinde güzel kuş yuvaları oluşturdular. Değerler eğitimi kapsamında çocuklara hem merhamet bilinci hem de çevre bilincini aşılandı. Öğrencilerimiz plastik malzemeler de kullanarak hem çevreye karşı bir bilinç oluşturma hem de hayvan sevgisini aşılamak bağlamında güzel bir etkinlik düzenlendi.' şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE 2023 VİZYONU

Meriç Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Ocak da eğitimde 2023 vizyonu çerçevesinde okullardaki projelerin devam ettiğini söyledi.

Öğrencilerin çevresindeki canlılara duyarlılık geliştirmesi amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Ocak, 'Kış ayının başında da öğrencilerimizle ağaçlara yemler bırakmıştık. İlçemizdeki bir okulumuzda kedi barınağımız ve aşısını yaptırdığımız kedimiz mevcut. Çocuklar içten, samimi, gönülden, candan bu işi yaptılar. Diğer canlıların da Allah'ın yaratmış olduğu bir varlık olarak değer verilmesi gerektiğini kavratmak amacıyla öğretmenlerimizin de desteğiyle kuşlar için bu projeyi hayata geçirdik. Öğrencilerimiz kuşlar için yuvalar yaptı. Örnek bir davranış sergilediler. Tabii sadece hayvan sevgisi değil, insan sevgisi, her türlü canlıya, varlığa karşı sevgi duymalarını istiyoruz öğrencilerimizin.' dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.