Son Dakika

Yetimlere destek için oyuncaklarını sattı

2. sınıf öğrencisi Zeynep Gök, İHH'nın 'İyilikte Yarışan Sınıflar' projesine destek olmak için oyuncaklarını sattı.
Yetimlere destek için oyuncaklarını sattı AA

Ankara Altındağ TOKİ Malazgirt İlkokulu 2. sınıfta öğrenim gören Zeynep Gök, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın 'İyilikte Yarışan Sınıflar' projesi kapsamında oyuncaklarını satarak, yetim çocuklara destek oldu.

Vakıftan yapılan açıklamada İHH, geliştirdiği 'Yetim Sponsorluk Sistemi'yle 53 ülkede 93 bin 960 yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor.

Vakfın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Bir-Sen paydaşlığında yürüttüğü 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar' projesiyle de öğrenciler yetim çocuklara hâmîlik yapıyor. Bu kapsamda, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarısında 6 bin 292 okuldan öğrenciler, 15 bin 680 yetime sponsor oldu.

Ankara Altındağ TOKİ Malazgirt İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Zeynep Gök de okulunda açtığı stantta bütün oyuncaklarını satarak, projeye destekte bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zeynep Gök, Mardin ve Hatay'daki 2 yetim çocuk için bu fedakarlığı yaptığını ifade ederek, 'Oyuncaklarımı çok seviyorum. Fakat Mardin ve İskenderun'dan gelen yetim kardeşlerimizin fotoğraflarını görünce onları daha fazla sevdiğimi hissettim. Bu nedenle de oyuncaklarımı satarak kardeşlerime olan sevgimi ifade etmek istedim.' dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.