Kamil Ekinci kimdir? Lise öğrenimini Mersin İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Av. Kamil Ekinci, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Ceydanur, Mihriban, Mehmet Mert ve Elif Su adlarında 4 çocuk babasıdır.

Herkese merhaba…

Lise öğrenimini Mersin İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım. Ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Ceydanur, Mihriban, Mehmet Mert ve Elif Su’nun babasıyım.

Avukatlık stajını Konya’da tamamladıktan sonra bir süre burada serbest avukatlık yaptım. Askerlik görevinin sona ermesinin ardından Mersin Barosuna nakil oldum ve 2003 yılından beri burada serbest avukatlık yapıyorum.

“Çocuk Hakları” alanında gönüllü olarak çalışmalar yapıyorum. Çünkü geleceğimiz olan çocukları çok seviyorum. Okullarda; çocuk hakları ve çocukların suça sürüklenmemeleri için seminer, konferans ve eğitimler veriyorum. Bu alanda ulusal basında birçok makalem yayınlandı. Hatta Anadolu Ajansı’nda (AA) yayınlanan bazı makalelerim yabancı yayın kuruluşlarınca kendi dillerine çevrilerek yayınlandı.

Aynı zamanda Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi sekreterliği görevini yürütüyorum. Sanata ve tiyatroya olan ilgim dolayısıyla çocuklara haklarının ve istismardan korunma yollarının anlatıldığı “Sihirli Küre” isimli tiyatro oyununda Bilge Dede ve Patron (istismarcı, kötü adam) rollerinde sahne de aldım.

Bütün hayat serüvenim içinde elde ettiğim bilgi ve deneyimi başta Diriliş Postası okuyucularıyla paylaşma imkanı bulduğum için mutluyum. Diğer yandan Ülke TV, TRT, Kanal 24, Akit TV gibi televizyon yayın kuruluşlarının birçok programa katılarak topluma fayda sağlamayı da görev kabul ediyorum. Sizin de hayattan beklentiniz “daha adil bir dünya” ise her hafta Çarşamba günü Diriliş Postası’ndaki köşeme beklerim.

Devamı...