Son Dakika
Biyografi

Doğum: 1/1/1992

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2013’te mezun oldu. 2015 yılında Panteion Üniversitesi siyasal bilimler ve tarih bölümüne girdi. 2017-18 eğitim sezonunda Sussex Üniversitesi Antropoloji bölümünde okudu. Atina’da yaşıyor. Çalışırken eğitimine de devam ediyor. Ana dil seviyesinde Yunanca ve İngilizce biliyor.

Yazara ait haberler
Tak-Şak kankalar! Israil, Temsilciler Meclisi’nin Müslüman vekilleri Tlaib ve Omar’a ülkeye giriş yasağı getirdi. Yasak kararı, ABD Başkanı Trump’ın “Ülkeye almayın” çağrısından hemen sonra alındı. Yunan adası turistlere kâbus oldu Semadirek adasıyla Dedeağaç’ı bağlayan feribot 6 Ağustos’ta arızalanınca bağlantı koptu ve 650 turist adada mahsur kaldı. Azerbaycanlı futbolcu: Türkler’in size yaptığını yapacağız! Azerbaycan ekibi Karabağ’ın Güney Kıbrıs takımı APOEL ile oynadığı maçta Azerbaycanlı forvet Madatov, Rum rakibi Merkis’e “Türkler’in size yaptığını hatırlıyor musun? Size benzerini yapacağız” deyince ortalık karıştı. Yunanistan yeni hükümetinin sinsi politikası deşifre oldu Yeni yol haritası için kararını veren Yunanistan hükümeti, Ege’de ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi doğrudan AB ile muhatap etmek, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasıyla olası bir Türk-Yunan savaşında Ankara’yı hem ABD hem de AB ile karşı karşıya getirmek olarak belirledi. Salvini’den mülteci tepkisi: Villanızda ağırlarsınız! Akdeniz’de tutsak kalan mültecileri ziyaret eden Richard Gere’e tepki gösteren göçmen karşıtı İtalyan İçişleri Bakanı Matteo Salvini, “Eğer çok istiyorsa hepsini özel uçağıyla Amerika’ya götürsün, milyon dolarlık villasında ağırlasın.” dedi. “Amerikan rüyası öldü” New York Times, ABD’de Latin Amerika kökenli 20 kişinin öldürüldüğü terörist saldırı sonrası bu ifadelere yer verdi. İnsanların terör korkusu içinde avlanmaya hazır hayvanlar gibi hissettiğini, bu korku yüzünden ülkeden göç etmeyi düşünenlerin gittikçe arttığını yazdı. Doğu Akdeniz’de tatbikat kararı Rum ve Yunanlar’ı çıldırttı Doğu Akdeniz’de bugün ve yarın gerçekleştirilecek tatbikata Yunan ve Rum basını büyük yaygara kopardı. Egemenlik haklarının ihlal edildiğini öne sürerek, bu bölgenin kendi karasuları içinde olduğu dahi öne sürüldü. Erdoğan kilise açtı, Yunan ırkçılar şaştı kaldı Cumhurbaşkanı’nı “Hıristiyan aleminin baş düşmanı” olarak gören Yunan ırkçılar, Süryani kilisesinin Erdoğan tarafından coşkuyla açılması karşısında ne diyeceğini bilemedi. “Azınlıklara yaranmak istiyor” türü kuru yorumlarla gelişme karalanmak istendi. Yunan medyası yine kendini kaybetti: “Kıbrıs Erdoğan’ın tarlası!” KKTC’nin haklarını koruyan ve bölgedeki doğal kaynakların oldubittiye kurban gitmemesi için mücadele veren Türkiye’ye, ırkçı Yunan medyasından çirkin iftira. İddiaya göre Erdoğan, adaya Afrikalı mülteci getirip Güney’e sızdırarak kargaşa oluşturulmak istiyor. Komşu polis devleti oluyor Avrupa üç maymunu oynuyor Yunanistan Başbakan Miçotakis, polisleri “kara panterler” olarak adlandırarak olaylara müdahalede tam yetki verdi, şiddet kullanımını resmi ağızdan onayladı. Her fırsatta Türkiye’ye “polis devleti, diktatörlük” gibi yakıştırmalar yapan Avrupa medyası bu gelişmeye sessiz kaldı.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.