Son Dakika
Biyografi

Merhaba, 

Ben aslen Azerbaycanlı Türklerindenim. Medikal Koleji’nden mezun oldum sonra İstanbul Ünversitesi Cerrahpaşa TIP’da davam ettim. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazteclik bölümünü kazandım ve aynı üniversiteden mezun oldum.

Çeşitli dergilerde, gazetelerde ve sitelerde yazılar yazdım. Suriye’de bir müddet sağlık personeli olarak çalıştım, ardından gazeteci olarak bölgeye gittim 7 senedir Suriye muhabiri olarak çalışıyorum. Rusça, Orta düzeyde de Arapça biliyorum.

Yeni medyanın getirmiş olduğu interaktif habercilik bağlamında, yanda verilen mail adresi veya Twitter hesabından geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Duygu, düşünce, eleştiri, katkı ve yorumlarınız bizim için ziyadesiyle değerlidir.

Görüşmek dileğiyle...

Yazara ait haberler
Rusya Suriye’de yeni silahlar denemeye davam ediyor Rusya Devlet Haber ajansı TASS , Rusya yeni ürettiği ‘’Mahsul 305’’ roketini Suriye’de denemeye başladığını aktardı. Esed rejimi İdlib’e bağlı Fua ve Keferya’yı bombalıyor İdlib yerel meclis yetkililerinden alınan bilgiye göre, Esed rejimi Çatışmasızlık bölgesi sınırlarında İdlib’e bağlı Fua ve Keferya’yı bombalıyor. Gürcistan Cumhurbaşkanından Türkçe çıkışı: “Rusça Bizi birleştirmiyor” Geçtiğimiz sene Gürcistan’da Cumhurbaşkanlığına seçilen Salome Zurabişvili, “Nevruz bayramı” münasebetiyle Azerbaycan Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Gardabani ilçesini ziyaret etti. Türk İHA'ları Ukrayna ordusuna törenle teslim edildi Ukrayna'nın Türkiye’den satın aldığı Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun da katıldığı törenle Ukrayna ordusuna teslim ediliyor. Kazakistan'ın yeni cumhurbaşkanı görevine başladı Nazarbayev'in İstifasından sonra bu sabah bu sabah Parlamento da yemin eden Senata başkanı Kasım Cömert Tokayev resmen cumhurbaşkanlığı görevine başladı. Merkez seçim koomitesi de Tokyev'in Başkanlığını onadı. Esed rejimi İdlib’de bilerek Türkiye’nin devriye gezdiği yerleri bomba Diriliş Postası’nın İdlib yerel meclisi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, halkın Türkiye’ye güvendiğini ve rejimin İdlib bölgesini özellikle TSK’nın devriye gezdiği alanları bombalayarak bu güvene gölge düşürmeye çalıştığı ifade edildi. Rusya komşu Gürcistan’ın bir bölgesini daha mı işgal ediyor… ‘Avrupa'nın unutulan savaşı’ olarak bilinen Güney Osetya işgalinin üzerinden 10 yıl geçmesinden sonra bu sefer Rusya Gürcü topraklarının bir başka bölgesine girdiği belirtiliyor. TSK İdlib’de ikinci devriye faaliyetine başladı Astana mutabakatı çerçevesinde Soçi’de yapılan anlaşma gereği TSK "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi"nde devriye faaliyetini ikincisini icra etmeye başladı. İran’da, Güney Azerbaycan Türklerinin sesi olan Traktör Sazi Takımı hedefte İran medyası dünyada en çok Türk taraftarı olan Traktör Sazi Takımının varlığından rahatsız olduğunu ifade eden yazı ile okuyucusunun karşısına çıktı. Karabağ sorununun çözümü' için Türkiye’nin etkili olması engelleniyor 1992’den beri işgal altındaki Dağlık Karabağ’ın çözümü için etkili bir adım atmayan ve sürekli ‘’oyalama’’ politikası izleyen Minsk grubunun formatının yenilenmesi ve Türkiye’nin de eş başkanlığa dahil edilmesi gündemde.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.