Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Mustafa Yurttadur

Mustafa Yurttadur

1976 yılında İstanbul da doğdu aslen Konya/Taşkent lidir Ortaöğretimini Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı ardından İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman (İng) Bölümünde Banking Systems, Restructuring Tools and Policies Applicable in the Banking Industry and a Close Examination of a Restructuring Event in the Turkish Banking System isimli teziyle yüksek lisans, Kadir Has Üniversitesi Bankacılık Finans Bölümünde KOBİ lerde Sermaye Yapısı ve Kar Dağıtım Politikasının Büyüme Üzerine Etkileri isimli teziyle de doktorasını tamamladı... Devamı

1976 yılında İstanbul da doğdu aslen Konya/Taşkent lidir. Ortaöğretimini Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı ardından İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu.
Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman (İng) Bölümünde Banking Systems, Restructuring Tools and Policies Applicable in the Banking Industry and a Close Examination of a Restructuring Event in the Turkish Banking System isimli teziyle yüksek lisans, Kadir Has Üniversitesi Bankacılık Finans Bölümünde KOBİ lerde Sermaye Yapısı ve Kar Dağıtım Politikasının Büyüme Üzerine Etkileri isimli teziyle de doktorasını tamamladı. KOBİ Yönetimi ve Büyüme kitabı 3 baskı yapmıştır. Diğer kitabı olan Faizsiz Finans ise ilk baskısı ile okuyucunun beğenisine sunulmuştur.
Ayrıca uluslararası dergi ve konferanslarla çeşitli kitaplarda İslami Finans, bankacılık ve davranışsal finans ve Küçük ve Orta Boy İşletmelerin finansmanı üzerine çalışmaları yer almaktadır. Finans, ekonomi ve uluslararası ilişkiler üzerine yazıları da yayınlanmaktadır. Birçok gönüllü teşekkül ve sivil toplum kuruluşunda üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette yönetici olarak görev yapan Yurttadur özellikle Küçük ve Orta Boy İşletmelerin bilinçlenmesi ve eğitimi üzerine Organize Sanayi Bölgelerinde de yönetici olarak görev alarak bu konularda ülkemiz KOBİ'lerine yön göstermektedir. Ayrıca birçok üniversitede finans üzerine dersler vermektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir.
 

Yazıları