Son Dakika
Biyografi

Durim Abazi, 5 Mayıs 1991 tarihinde Kosova’da doğmuştur. İlk okul, orta okul ve liseyi (imam hatip) Kosova'da bitirdi.

Lisans olarak Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu.  Yüksek lisansını İbn Haldun Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlamaktadır.

Yazara ait haberler
Bosna’nın BM’ye üye olmasının 27. yıl dönümü Balkanlar’ın birçok açıdan en karışık ülkesi olan Bosna Hersek (BH), 22 Mayıs 1992’de Birleşmiş Milletler’in tam üyesi olmuştu. Ülkede savaş tırmanmıştı, ancak Bosna Hersek diplomasisi büyük bir savaş kazandı ve Birleşmiş Milletler’e kabul edildi. Sırbistan Kosova’yı tanıyacak! Sırbistan’ın Danas gazetesi internet üzerinden yürütülen ankette Sırp vatandaşlarının yüzde 42'si mevcut hükümetlerinin Kosova'nın bağımsızlığını tanıyacağını düşünüyor. Bir sosyal medya sitesi üzerinden düzenlenen ankette ise bu oran yüzde 50’yi buluyor. Sırbistan Kosova’yı ayırabilirmiş! Sırbistan Etnik İlişkiler Forumu Müdürü Dusan Janjiç, hafta sonu Kosova’daki belediye seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Janjiç, “Seçimin yapılması iyi oldu. Demek ki Sırbistan Kosova’yı ayırabilir” ifadeleriyle Sırbistan’ın hâlâ faşist zihniyetinden vazgeçemedini ispatladı. Avrupa’nın semalarında ezan yankılandı! Avrupa’da yaşayan Müslümanlar’ın hasret kaldığı ezan sesi yılda bir kere de olsa iftar programıyla bir nebze olsun diniyor. İsviçre’nin Weinfelden Belediyesi’ne gelen yaklaşık bin 600kişinin katılımıyla düzenlenen iftar programı ezanın okunmasıyla başladı. Avrupa’da ezan yankılanacak! Avrupa’da yaşayan Müslümanlar’ın hasret kaldığı ezan sesi iftar programıyla bir nebze olsun diniyor. İsviçre’nin Weinfelden Belediyesi’nde her milletten yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla düzenlenecek iftar programı ezan okunmasıyla başlayacak. Nepal’de bir hidayet serüveni Hindu bir ailede dünyaya gelen ve 32 yıl önce Müslüman olan İrfan Pokharel iç huzurunu bulmak için bu dünyada sahip olduğu her şeyi terk ederek İslam’ı kabul etti. Kosova ile Sırbistan’ın vergi restleşmesi Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, vergi kaldırılmadan müzakere olmayacağını söyledi. Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj ise, Sırbistan’ın Kosova’yı tanıyana kadar verginin yürürlükte kalacağını vurguladı. Unutulamayan Çamerya soykırımı! Yunanistan sınırları içerisindeki Çamerya bölgesinde yaşayan Müslüman Arnavutlara 1913 ile 1944 yılları arasında uygulanan katliam, barbarlık halen unutulmadı. Soykırımın tanıkları, Yunan vahşetinin boyutlarını, “Yaşadıklarımızı ancak kurtulanlar anlatabilir" şeklinde tanımladı. “Balkanlar’da iki Arnavut devleti olamaz” Sırbistan Dışişleri Bakanı İviça Daçiç, “Sırbistan için Balkanlar'da iki Arnavut devlet olamaz. Kosova ile Arnavutluk’un birleşmesi zaman meselesi.” dedi. Türkiye Sudan’da mazlum halka sahip çıkıyor Türkiye hem devlet olarak hem de STK’larıyla dünyanın her yerinde mazlumlara sahip çıkmaya, onların yanında durmaya ve onların en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Bu amaçla İHH Sudan’ın “Um Rahali” köyünde oradaki Müslümanların ibadet edebileceği bir cami inşa edecek.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.