Son Dakika
Biyografi

Durim Abazi, 5 Mayıs 1991 tarihinde Kosova’da doğmuştur. İlk okul, orta okul ve liseyi (imam hatip) Kosova'da bitirdi.

Lisans olarak Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu.  Yüksek lisansını İbn Haldun Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlamaktadır.

Yazara ait haberler
Haradinaj’dan Kosova Meclis Başkanı’na sitem! Kosova Başbakanı Haradinaj, kendisinin Sırbistan ve ABD ile ilişkilere benzer yaklaşımlara sahip olduğunu belirten Meclis Başkanı Kadri Veseli’nin açıklamalarını değerlendirdi. Haradinaj hükümetinin ömrü çok kısa olacak İşgalci terör örgütü FETÖ ile yakın ilişkileri bulunan Haradinaj hükümeti, eylül ayında Kosova Meclisi’nde oylanmasından bugüne iki yılını dolduracak. Kosova’daki muhalefet partileri ise onu devirmeyi planlıyor. FETÖ Türkiye ile Kosova ilişkilerini zehirliyor Kosova’nın Ankara Büyükelçisi görevlendirilmeye beklenen Kosova Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, 15 Temmuz gecesinde darbe girişimine karşı çıkanlara, “Gelişmeleri takip edelim ona göre tavrımızı belli ederiz” diyerek FETÖ’cü olduğunu belli etmişti. “Kudüs’ün taşları bile Osmanlı’nın torunlarını bekliyor” Beytül Makdis’teki Müslümanlar’ın yaklaşık yüzde 80’i, Arap ülkelerinin onları terk ettiği düşüncesiyle, artık bütün umutlarını Osmanlı’nın son bakiyesi olan Türkiye’ye bağladı... “Balkanlar’ın AB’ye üye olması gerekiyor” Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 2014 yılında başlatan diplomatik bir girişimi olan Berlin sürecinin bu senenin açılış programında konuşan Polonya Cumhurbaşkanı Pan Andrzej Duda, Batı Balkan ülkelerinin AB'nin bir parçası olması gerektiğini söyledi. Arnavutluk’ta neler oluyor? Cumhurbaşkanı Ilir Meta’nın iptal ettiği halde ABD’nin desteğiyle önceki gün gerçekleştirilen yerel seçimler Arnavutluk demokrasinin politik tarihinde neyi temsil ediyor? Bu, gelecekte ülkenin siyasi tarihinde nasıl değerlendirilecek? “AB Balkanlara büyük haksızlık yapıyor” Bulgaristan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ilija Jotova, Avrupa Birliği'nin kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile üyelik müzakerelerinin Ekim ayında başlatılması kararını erteleme konusunda büyük hata yaptığını söyledi. Djuriç’ten Kosova’ya karşı ağır suçlamalar Sırbistan Hükümeti’nin sözde Kosova Ofisi Direktörü Marko Djuriç, Sırbistan’ın Kosova ile anlaşmaya varma konusunda daha ileri adımlar atma planını olduğu iddiasını ortaya atarak Kosova’ya ağır suçlamalarda bulundu. “Bedeli sadece Arnavutlar ödüyor” Makedonya’da hükümet ikinci yılında kabine değişikliğine gidiyor. Ancak reformun bedelinin yalnızca Arnavut partileri tarafından ödenmesi, K. Makedonya’da her şeyin başbakanın elinde olduğunu gösteriyor. İsrail Müslüman kadınların namusuna el uzatıyor! İşgal altındaki Ramallah’ta iki İsrail askerinin Filistinli kadına taciz ettiği öne sürüldü.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.