Son Dakika
Biyografi

Durim Abazi, 5 Mayıs 1991 tarihinde Kosova’da doğmuştur. İlk okul, orta okul ve liseyi (imam hatip) Kosova'da bitirdi.

Lisans olarak Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu.  Yüksek lisansını İbn Haldun Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlamaktadır.

Yazara ait haberler
Veseli: Onlarla iki gün aynı hükümette durmam Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli, Başbakan Ramush Haradinaj’ın Sırbistan’a uygulamakta olan gümrük vergisi hakkında tutumunu değerlendirerek, “Kosova ile ABD arasında sözde iyi olan ilişkilerine zarar vermek isteyenlerle aynı hükümette iki gün durmam” diye ifade etti. Kosova’da milyoner olmanın en kolay yolu: Siyaset Kosova'da en çok kar getiren mesleklerden politika olduğu tahmin ediliyor. Kosova’daki bazı Sivil Toplum örgütlerinin temsilcilerine göre, bazı siyasi parti yetkilileri veya kıdemli kurumlarda çalışanlar, ister merkezde ister yerelde olsun, varlıklarıyla milyoner oldular. Ümmetin kadınları Nepal’deki Müslümanlar’a sahip çıkıyor (1) Türkiye dünyanın dört tarafında olduğu gibi, insani koşullarda yaşama hakkından mahrum kalan Nepal’deki Müslümanlar’a da sahip çıkıyor. Bu vesileyle İHH İstanbul Kadın Kolları geçen sene Nepal’in başkenti Katmandu’da Nepal İslam Merkezi’nin inşasına başladı. Thaçi Kosova’ya zarar veriyor Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi'nin sınırlar konusundaki tutumunun ülkenin egemenliği açısından tehlikeli olduğunu vurguladı. Bosna Hersek’te yaşam mücadelesi -2 Aliya İzzetbegoviç tarafından Başkan Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye emanet olan Bosna Hersek son savaş öncesi ve savaş sırasında nasıl mücadele edilmesi gerektiğini göstererek tüm dünyaya örnek olmuştur. Bosna Hersek’te yaşam mücadelesi Balkanlar’ın her ülkesinde olduğu gibi Bosna hersek de Osmanlı’nın bölgeye hakim olduğu dönem hariç hiçbir zaman huzura kavuşmamıştır. Sürekli baskıya ve zulüme uğradı. Nepal’in yetimleri Erdoğan’a dua ediyor Dünyanın her tarafında olduğu gibi, Türkiye’yi ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı son umudu olarak gören Nepalli yetimler, ona teşekkürlerini sunarak dua ediyorlar. Kosova Başbakanı koltuk için her şeyi yapıyor! Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, uluslararası güçlerin tüm baskılarına rağmen Sırbistan’dan ithal edilen ürünlere yüzde yüz gümrük vergisi uygulama kararından vazgeçmeyeceğini açıkladı. Balkanlar’da kim ne diyor? Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, 2019 yılının Sırbistan ile anlaşma yılı olacağına inandığını ifade etti. Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj ise, başbakan olduğu sürece Sırbistan’a uygulanmakta olan gümrük vergisinin kaldırılamayacağını söyledi. Erdoğan İslam dünyasının umudu Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyadaki bütün mazlumlara sahip çıktığını belirten Türkiye mezunu olan Hindistanlı Noushad Mancheri Kurıkkal, Arap Yarımadası’ndan Balkanlar’a, Afrika’dan Kafkasya’ya kadar yaşayan Müslümanlar’ın umudu olduğunu ifade etti.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.