Son Dakika
Biyografi

Ben Gökhan Yılmaz. 10 Haziran 1982’de Ağrı’da doğdum, ilk çocukluğum Erzurum’da geçti. İlk, orta ve liseyi Konya’da okudum. Üniversitede ise Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi bölümüne devam ettim. Mezuniyetimin ardından lojistik dahil olmak üzere çeşitli işlerde çalıştım. Bir süre ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra vatani görevimi yapmak üzere Ankara’ya gittim. Askerlikten sonra kısa bir süre daha öğretmenlik yaptıktan sonra 2013 yılında gazeteciliğe adım attım. Yaklaşık 5 yıldır editörlük ve muhabirlik yapmaktayım.

Yazara ait haberler
Savaşın adresi değişir! Küresel koalisyon kurma çabaları ile İran'a karşı hazırlık yapan ABD'ye karşı harekete geçen İran, olası bir savaşı Körfez'e taşımayı planlıyor. Davete icabet gerekir Kudüs’te tanıştığımız herkes Türkiye’den gelen kafilelerin çokluğundan memnun olduğunu belirtiyor. “Daha çok gelin, buraları sahipsiz bırakmayın” diyorlar. Açık bir davet var. Gidilmez mi? Gözleri Türkiye’de, sözleri “Lütfen gelin” Türkiye’den gelenlere sevgilerini ifade eden sadece Filistinli esnaflar değil. Kudüs sokaklarında yürürken Fas’tan gelen bir grupta yer alan insanlar yakanızdaki hilal ve yıldız’ı görünce “Aşkım Türkiye” diye bağırabiliyor. Sizinle fotoğraf da çektirmek istiyorlar. İsrail’e taş dahi satmayan Filistinliler! “İşgal zihinlerde mi, yoksa fiili mi?” sorusunun cevabını kendi içinde henüz verebilmiş değilim. Karşımda her köşe başına kontrol noktası kuran bir işgal rejimi var. Ve Mescid-i Aksa Siyonist rejimin ısrarla “Tapınak Tepesi” dediği “Kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan yola çıkararak, kendisine bazı mucizelerimizi gösterelim” diye, çevresini kutsal kıldığımız Mescid-i Aksa’ya ulaştıran Allah, her türlü noksanlıktan uzaktır. İşgali idrak etmek! -1 Nisan ayının ortalarında belli oldu Kudüs’e gideceğim; benim dışımda Mirasımız Derneği’nden Halis Mutlu ve Yörünge Tur’dan Cihan Yaşa da dahil olmak üzere 37 kişilik bir grupla mukaddes beldede 4 gece 5 gün geçirme imkanı yaşadık. “Kudüs’ü ziyaret edin yalnız olmadığımızı gösterin” Kudüslü esnaf, Türkiye’ye çağrıda bulundu: “Lütfen Kudüs’ü yalnız bırakmayın. Lütfen, lütfen gelin ve bize güç verin. Gelin ve benim oğlum, kardeşim, annem yalnız olmadıklarını anlasın.” Kudüs hepimizin mesuliyetidir 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah’ın yardımcısı ve sözcüsü Nasır Halid, yaptığı açıklamada Türklerin Kudüs’e daha fazla gelmesi ve Kudüslüler’i yalnız bırakmaması gerektiğini belirterek, “Kudüs tüm Müslümanların mesuliyetidir” dedi. 'Kudüs hepimizin mesuliyetidir' 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah’ın yardımcısı ve sözcüsü Nasır Halid, yaptığı açıklamada Türklerin Kudüs’e daha fazla gelmesi ve Kudüslüler’i yalnız bırakmaması gerektiğini belirterek, “Kudüs tüm Müslümanların mesuliyetidir” dedi. Mescid-i Aksa’da ümmettin ortak iftarı Ramazan iklimi, İslam’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da bereketli geçiyor. İftar saatine doğru Mescid-i Aksa’ya akın eden Müslümanlar; birlik ve beraberlik duyguları içinde oruçlarını hep birlikte açıp omuz omuza namaza durmanın mutluluğunu yaşadı.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.