Son Dakika
İbrahim Seçkin Talaş
İbrahim Seçkin Talaş
Biyografi

1990 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde dünyaya geldim.

Aslen Mersin Gülnar nüfusuna kayıtlıyım. İlköğretim ve liseyi Mersin'in Mut ilçesinde tamamladım. 2015'te Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum.

Yazara ait haberler
Afganistan’a Muhsin Yazıcıoğlu yetimhanesi Afganistan’da Muhsin Yazıcıoğlu Yetimhanesi açıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Yetimhanesinin açılışına Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan’da katıldı. “Orman Yangınları millî servetimizi kül ediyor” Her yıl ortalama 10 bin hektarın üzerinde orman varlığının yangınlarda kül olduğunu hatırlatan Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan, yangınla mücadelede işçi sayısının artırılması gerektiğini söyledi. Suriye’nin çocuklarına “12 yıl” ‘zorunlu eğitim’ önerisi yapıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta, Suriye’den taşan muhacirlerin ‘sosyal uyumları’ kapsamında dil öğrenimine önem verdiklerini söyledi. Usta, Suriye’nin çocuklarının eğitimlerinin “12 yıl zorunlu eğitim” kapsamına alınabileceğini söyledi. Arabuluculuk sistemi toplumun davranış kalıplarını etkiler mi? Türkiye’nin, hukuk sisteminde yargının yükünü hafifleten arabuluculuk sistemini uygulamaya başlaması, toplumun davranış kalıplarının yeniden şekillenmesine sebep olabilir. Münakaşadan müzakereye geçişin temeli arabuluculuk sistemiyle vücut bulabilir. Suriye’de kilit bölge: Fırat’ın doğusu Ankara-Washington arasında gerçekleştirilen Fırat’ın doğusunda ‘Güvenli bölge’ müzakeresi, Türkiye lehine sonuçlandığında hem terörün nüfuz alanı daraltılır hem de sığınmacıların kendi ülkelerine dönmeleri sağlanabilir. Tarım ve hayvancılıkta kabuk değişimi Öz Orman-İş Sendikası, “Tarım, Ormancılık, İstihdam ve Kırsal Kalkınma” raporunu açıkladı. Raporda tarım ve hayvancılığa dair çarpıcı tespitler yer alıyor. ABD ile güven bunalımı 15 Temmuz’da başladı Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası Ankara-Washington hattında yaşananları “güven bunalımı” olarak değerlendirdi. Sıcağa karşı termal konforu sağlayacak planlar yapılmalı Sıcak dalgaları, ölüm ve hastalık sayılarını tetikliyor. Kentsel yapıların, yolların ve ortak kullanım alanlarının şehir planlama ve kentsel tasarımın bilimsel ilkelerine uygun olarak termal konforu sağlayacak şekilde planlanmasına önem verilmesi gerekiyor. Sağlık çalışanları toplu sözleşmeyi bekliyor Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 550 bin sağlık çalışanı adına yaşanacak toplu sözleşme sürecinde hak mahrumiyeti oluşmadan atlatmak istediklerini belirterek, ilgili komisyonları oluşturduklarını söyledi. Genç nüfusa sunulan yükseköğretim olanağı artırılmalı Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen tarafından “Yükseköğretime Bakış 2019: İzleme ve Değerlendirme” raporu açıklandı. Raporu değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye’nin genç nüfusuna sunulan yükseköğretim imkânları artırılmalıdır” dedi.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.