Son Dakika
Biyografi

Her şeyden önce bir fikir işçisidir. Lise mezuniyeti sonrası amatör olarak başladığı gazetecilik mesleğini yaklaşık 20 yıldır aynı heyecan ve aşkla sürdürüyor. Bugüne kadar Kanal A ve TRT Haber gibi kanallarda muhabir, editör ve sunuculuk görevlerinde bulundu. Medya, yapım ve organizasyon sahasındaki özel şirketler ortaklığında çok sayıda tematik ve kültürel içerikli projeyi hayata geçirdi. Hali hazırda Diriliş Postası gazetesinde editör ve köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Analiz yazılarında toplum hayatına ve ülke gündemine derinlikli bakış açıları sunmaya çabalarken köşe yazılarında bütünüyle kalbi meseleleri kaleme almaktadır. Mesleki deneyimlerini akademik sahada da değerlendirmek için Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı bölümünde İletişim Bilimleri Bilim Dalındayüksek lisans yaptı. Yine bu sahada doktorasını tamamlamak için çalışmalarına devam etmektedir. Çocukluk yıllarında şiire ve sanata duyduğu ilgiliyi küllenmek bilmeyen bir kor ateş misali yüreğinde taşıdığından yıllardır kaleme ve kelama dost şiirler yazmaktadır. Müziğe olan ilgisini ise amatör olarak ney üfleyerek sürdürmektedir.

Twitter: @mmuhammedsimsek

Yazara ait haberler
İnsanlığın felaketi eşcinsel sapkınlık Toplumsal hayatın içinden geçtiği zaman diliminde adına “modern” denilerek her türden çirkeflik meşru gösterilmeye çalışılırken hakikatte kaybeden insan ve insanlık oluyor... Ateşle geliyorlar, Türkiye'yi yakarlar Emperyalizmin göçmen ve muhacir düşmanlığı üzerinden yürüttüğü yangın planları var. Sadece Türkiye’de değil 60’tan fazla ülkeyi bu şekilde kundaklayıp yakmaya çalışıyorlar. Bu küresel bir yangın... Doğu Akdeniz’i işgal planı Türkiye’nin gelecek yüzyıllarını ipotek altına almaya çalışan dünyayı gözünü kırpmadan ateşe atan sömürgeci devletlerin kıskaca aldığı Doğu Akdeniz’de üstü kapalı bir işgal planı işliyor... Şehit Mursi’nin ardından… Yılmadı, yenilmedi, iman kalesini yüceltti Dünya onu ülkesinin geleceği için verdiği özgürlük ve onur mücadelesinde uğradığı cunta zulmüyle tanıdı. Yakın tarihin utanç tablosu: 12 Eylül 12 Eylül 1980 darbesi, darbeler tarihinin en can yakıcı utanç tablosu olarak yok yere gencecik insanları idam sehpasına çıkardı. Medya gösterisinin “İmamoğlu” kurgusu 31 Mart Seçimleri sürecinde partilerin adaylarının açıklanmasıyla sahne alan “Ekrem İmamoğlu” aylardır yürütülen milyon dolarlık medya gösterisinin bir projesi olarak ortaya çıktı. Ümit verdiği kesimler ise bugüne kadar her milli meselede Türkiye’nin karşısına dikilenler oldu. Türkiye’ye 4’lü medya kuşatması Batılı ülkeler 7 Şubat Mit krizi, Gezi darbe girişimi, 17/25 Aralık yargı darbesi ve 15 Temmuz işgal harekâtıyla teslim alamadıkları Türkiye’yi bu kez dijital yayınlar üzerinden devlet destekli medya devleri eliyle başlattıkları Türkçe yayınlarla çevrelemeye çalışıyor. Türkiye’nin hedefi 350 bin misafir öğrenci Dünyanın dört bir yanından üniversite öğrenimi görmek için Türkiye’ye gelen uluslararası öğrencilerin sayısı her geçen gün artıyor. Anadolu insanının bir ve beraber olma duygusunu paylaşan öğrenciler evlerine döndüklerinde Türkiye’ye duydukları vatan sevgisini ülkelerine taşıyor. Fransa’nın kara tarihi vicdanları yaralıyor Batılı ülkelerin her birini ayrı bir kabarık sicile sahip olması bir yana, Fransa’nın tarihindeki kara lekeler hâlâ insanlığın kalbini yaralamaya devam ediyor. ABD'nin “Akdeniz” oyunu ve Türkiye korkusu! Türkiye’nin küresel güç dengelerini altüst eden S-400 adımı en çok NATO'yu bir sopa gibi kullanan ABD'yi gerdi. Zira, ABD bölgede hem Türkiye’yi istediği gibi yönlendirebilmeyi hem de gelecekte Akdeniz’deki petrol rezervlerine konmayı hesap ediyor.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.