Son Dakika
Biyografi

Her şeyden önce bir fikir işçisidir. Lise mezuniyeti sonrası amatör olarak başladığı gazetecilik mesleğini yaklaşık 20 yıldır aynı heyecan ve aşkla sürdürüyor. Bugüne kadar Kanal A ve TRT Haber gibi kanallarda muhabir, editör ve sunuculuk görevlerinde bulundu. Medya, yapım ve organizasyon sahasındaki özel şirketler ortaklığında çok sayıda tematik ve kültürel içerikli projeyi hayata geçirdi. Hali hazırda Diriliş Postası gazetesinde editör ve köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Analiz yazılarında toplum hayatına ve ülke gündemine derinlikli bakış açıları sunmaya çabalarken köşe yazılarında bütünüyle kalbi meseleleri kaleme almaktadır. Mesleki deneyimlerini akademik sahada da değerlendirmek için Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı bölümünde İletişim Bilimleri Bilim Dalındayüksek lisans yaptı. Yine bu sahada doktorasını tamamlamak için çalışmalarına devam etmektedir. Çocukluk yıllarında şiire ve sanata duyduğu ilgiliyi küllenmek bilmeyen bir kor ateş misali yüreğinde taşıdığından yıllardır kaleme ve kelama dost şiirler yazmaktadır. Müziğe olan ilgisini ise amatör olarak ney üfleyerek sürdürmektedir.

Twitter: @mmuhammedsimsek

Yazara ait haberler
ABD ile PKK sarmaş dolaş görüntülendi Deyrzi Zor'da terör örgütü DAEŞ'in bölgedeki varlığının bitirildiği mesajının ardından ABD, terör örgütü YPG/PKK birilike sözde zaferi kutladı. Sosyal medyaya yansıyan kutlama görüntülerinde ABD bayrağının yanına terör paçavraları asıldı. Golan Tepeleri’nde İsrail’in kirli hesabı İşgalci İsrail, bölgede kendi hegemonyasını inşa ederken Suriye’de işgal ettiği Golan Tepeleri üzerinden güvenlik ve su ihtiyacını karşılıyor. Bugün büyük fotoğrafa bakıldığında ABD Başkanı Trump’ın meşru göstermeye çalıştığı işgalin nihai hedefi ise hiç şüphesiz Türkiye. Fransa’da polise ateş açma izni Fransa’yı kasıp kavuran “Sarı Öfke” dinmek bilmezken başta ülkenin başbakanı Macron’un yaşanan onca şiddet olayına rağmen polisin arkasında durmaya devam ediyor. Türkiye düşmanlarının İHA/SİHA korkusu Dünyada güç dengelerinin teknoloji ve savunma sanayisi üzerinden yeniden şekillendiği bir dönemde Türkiye kendi yerli ve milli silahlarıyla istikamet tayin etmeye devam ediyor. Türkiye’nin insansız hava aracı ANKA-AKSUNGUR ilk uçuşuyla dosta düşmana mesaj verdi. 8 yılın özeti: Kan, gözyaşı ve acı Orta Doğu’da Batılı küresel şer güçlerin müdahalesiyle başlayan ve “Arap Baharı” olarak lanse edilirken bir “Arap Yangınına” dönüşen süreçte Suriye’de patlak veren iç savaş tam 8 yılı geride bıraktı. Maduro ABD’ye resti çekti Latin Amerika’yı kasıp kavuran Venezuela’da baş gösteren siyasi kriz devam ederken ülkenin seçilmiş devlet başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin elektrik sabotajına karşı Rusya, Çin, İran ve Küba’dan uzmanların katılımıyla bir araştırma komisyonu kuracaklarını açıkladı. Avrupa’nın “Brexit” kaosu Theresa May hükümetinin Brexit sürecine soktuğu İngiltere, Avrupa Birliği’nden bir türlü boşanamazken ülke yakın tarihteki en büyük siyasi krizine doğru sürükleniyor. Pakistan küresel çetelerin savaş kıskacında! Nüfusu milyarlarla ifade edilen yeryüzünün en kalabalık coğrafyalarından biri olan Güney Asya’da Müslüman ülke hegemonyası istemeyen Batılı emperyalist şer güçler, Pakistan’ı köşeye sıkıştırmak için uğraşıyor. Venezuela halkına elektrik amgarbosu ABD destekli darbe operasyonunun hedefindeki Venezuela’da halk gayri meşru şekilde kendini devlet başkanı ilan eden Guaido’ya biat etmesi için bu kez elektriksiz bırakıldı. ABD’den teröristlere hava savunma sistemi Son dönemde Türkiye’nin Suriye sınırı boyunca uzanan bölgeye terör kantonları kuran ABD, gayri meşru ittifak kurduğu PKK/YPG’ye bu kez hava savunma sistemi kurdu. Trump’ın ipliğini pazara çıkaran hamle “Suriye’den çekileceğiz” yalanını bir kez daha ifşa etti.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.