Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Muzaffer Dereli

Muzaffer Dereli

Yazar; 1957 yılıKonya doğumlu Ortaokul yıllarında şiir, hikâye ve roman yazmaya başladı Niğde İmam-Hatip Lisesi’nde öğrenci iken, gazete ve dergilerde şiir ve hikâyeleri yayımlandı... Devamı

Yazar;
1957 yılıKonya doğumlu. Ortaokul yıllarında şiir, hikâye ve roman yazmaya başladı. Niğde İmam-Hatip Lisesi’nde öğrenci iken, gazete ve dergilerde şiir ve hikâyeleri yayımlandı. 1975 yılında Niğde MTTB’nin kurulmasında öncülük etti. O yıllardan itibaren hep gençlikle ilgilendi. Piyeslerde oyuncu ve yönetmenlik yaptı. İlk kitabı, İmam Hatip Lisesi son sınıfta Kâinatı Bir Yaratan Var(Piyes), adıyla basıldı. İmam-Hatiplik görevine başladı. Niğde ve Konya'nın değişik yerlerinde görev yaptı. 1984’de S.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. S.Ü. Kampüs Camii İmam-Hatipliği görevini yürütürken, Müslüman Gencin El Rehberi adlı, baskıları on binleri bulan ve üç seriden oluşan çalışması yayımlandı.Gazete yazılarının yanı sıra, 1993’lü yıllarda radyo ve televizyon programlarına başladı. Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursu'nu 1996 yılında bitirdi. Altınekin’e vaiz olarak atandı.Daha sonra Selçuklu Vaizliğinden emekli oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Otuzu aşkın eseri vardır. Allah ve Rasûlü Sevgisi, Ebedi Mutluluk Yolu, İslâm’ın Evrensel Mesajları, Allah’ın En Güzel İsimleri, Bir Üniversiteli Genç (Roman), Sevgi Pınarı (Şiir), Güller Sevgiyle Açar (Hikâye),Örtünme Nasıl Olmalı, Ey Oğul;eserlerinden bazılarıdır.

Yazıları