Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Nesrin Dülek Çaylı

1966 yılında, babasının şark hizmetini ifa ettiği Sarıkamış’ta doğdu Aslen İzmirli… Güzel sanatlar ve gazetecilik eğitimi aldı 1990-1999 yılları arasında özel eğitim kurumlarında, 2000-2006 yılları arasında bir holdingde satın alma ve lojistik müdürlüğü görevlerinde bulundu... Devamı

1966 yılında, babasının şark hizmetini ifa ettiği Sarıkamış’ta doğdu. Aslen İzmirli…
Güzel sanatlar ve gazetecilik eğitimi aldı.
1990-1999 yılları arasında özel eğitim kurumlarında, 2000-2006 yılları arasında bir holdingde satın alma ve lojistik müdürlüğü görevlerinde bulundu.
16 yıl süren mesaili çalışma hayatı boyunca edebiyat ve sanat çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürdü. Pek çok karma sergide eserleri yer aldı ve 6 kişisel sergiye imza attı. Aynı süre zarfında, öykü, deneme ve makaleleri Dergah, Ay Vakti, Dil Edebiyat, Türk Dili, Kırkikindi, Mor Taka vd. Dergilerinde, portre çalışmaları ve haberleri ise Yeni Şafak/Pazar Gazetesinde ve Haftalık Renkli Gazetesinde yayımlandı.
2006 yılında sanat ve edebiyat çalışmalarına daha fazla zaman ayırabilmek için mesaili iş hayatını sonlandırdı ve 2007 yılında kendi ismi ile anılan Sanat ve Okuma Evi’ni açtı. “Bahar Çiçekleri” olarak adlandırdığı çocuklarla sanat, adap ve edebiyat çalışmaları yapmakla birlikte, gençlerle okuma etütleri, hanımlarla sanat çalışmaları yapmaya devam ediyor.
2007 yılından bu yana, eğitmenliğini yaptığı Nesrin Çaylı Sanat ve Okuma Evi öğrencilerinin ders performansları sonucu ortaya çıkan eserlerini küratörlüğünü yaptığı sergilerle, şiir yorum performanslarını şiir akşamlarının organizasyonuyla sanatseverlerle buluşturuyor.
Eş zamanlı olarak, 2012 yılından bu yana Haber Ajanda Strateji ve Toplum Dergisinde yazmaya devam etmekle birlikte, 2013 yılı itibariyle Kültür Ajanda Dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyor. Aynı zamanda, Ajanda Dergiler Grubu Yayınlar Genel Sanat Yönetmenliğini yapıyor.
Diriliş Postası Gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyor.
KİTAPLARI:
Tablolarla Namaz Hikayeleri (2011)
13. Ay Mevsim Aşk (2012)
Aşk-ı Efkâr (2012)
Kıyametten Kıyama Bosna (2017)
Şizofrenik İşgal (2017)

Yazıları