Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Saliha Erdim

Saliha Erdim

Saliha Erdim kimdir? Saliha Erdim, 1956 Samsun Havza doğumlu İlkokulu Vezirköprü’de, ortaokulu Çorum Sağlık Okulunda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Koleji’nde okuduHacettepe Yüksek Hemşirelik Okulundan terör sebebiyle ayrıldı... Devamı

Saliha Erdim kimdir?
Saliha Erdim, 1956 Samsun Havza doğumlu. İlkokulu Vezirköprü’de, ortaokulu Çorum Sağlık Okulunda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Koleji’nde okudu.

Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulundan terör sebebiyle ayrıldı. İki yıl Ankara'da resmi görev yaptı ve başörtüsü sebebiyle istifa etti. Üç yıl bir kuran kursunda okul hemşireliği yaptı ve evlenerek görevi bıraktı. Bundan sonra, çocuklarını nasıl eğiteceği hakkında araştırmalara başladı. Pek çok kurslara katıldı, belgeler aldı. Başörtüsü yasağı olmadığı için bir Amerikan Üniversitesi olan Newport Üniversitesi'nde davranış bilimlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini aldı. Lisans tezini 0-7 yaş çocuk kıskançlığı, yüksek lisans tezini de yetişkin kıskançlığı üzerine yaptı. Pek çok dergide yazdı ve bir derginin başyazarlığını ve editörlüğünü yaptı. Maramara fm’de uzun yıllar eşi ile Aile Okulu, yalnız olarak ta Hanımefendi isimli programı hazırladı ve sundu. Hilâl Tv’de eşi ile Aile Okulu, yalnız olarak ta Hanımefendi hazırlayıp sundu. TRT Diyanet Tv’de yayınlanan Aile Bağları isimli programı hazırlayıp sundu. Bu arada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Sosyal Bilimler ve Sosyoloji okudu.

Prof. Dr. Mehmet Sungur'dan, dört yıl psikoterapi eğitimleri alarak, Avrupa Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneğinin onayladığı bir sertifikası oldu. Ayrıca, iki yıl da aile, çift terapisi ve cinsel işlev bozuklukları terapi eğitimlerini aldı. Şu anda, kendi şirketinde danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir.

Bir dernek tarafından yılın annesi seçildi.
Radyo programı dalında aile içi iletişim Medya Etik Ödülü aldı.
Yurt içi ve yurt dışında seminerler ve konferanslar veriyor.
Halen Moral Fm de Çarşamba günleri “Aile Okulu” isimli programı hazırlayıp sunuyor ve Diriliş Postası gazetesinde haftada iki gün "Bir cümle bir hakikat" başlığı altında çocuk ve aileye dair konularda köşe yazarlığı yapıyor. Şimdi ise Medeniyet Üniversitesinde Aile Danışmanlığı bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.

İki kitabı var. Birincisi, Kendime yardım etmek istiyorum isimli, insanın kendisini düzeltebilmesi için gerekli olan iletişim ve davranış stratejilerini anlattığı kitap. 2. ise, aileye ve eşe doğru bir bakış açısı oluşturarak sorunları en aza indirmeyi hedefleyen Eşimi Anlamak İstiyorum isimli kitap. 3. olarak ta, insanın özgün yapısı korunarak gelişimini sağlayacak örnekler niteliğindeki kitabın hazırlığı içinde.

Allah izin verirse inşallah 70 yaş civarında profesör olacak.
Harika bir insanla evli ve altı harika çocuk annesi.

Yazıları