Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Saliha Erdim

1956 Samsun Havza doğumlu İlk okulu Vezirköprü’de, orta okulu Çorum Sağlık Okulunda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Koleji’nde okulu Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulundan terör sebebiyle ayrıldı... Devamı

1956 Samsun Havza doğumlu. İlk okulu Vezirköprü’de, orta okulu Çorum Sağlık Okulunda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Koleji’nde okulu. Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulundan terör sebebiyle ayrıldı. İki yıl Ankara'da resmi görev yaptı ve başörtüsü sebebiyle istifa etti. Üç yıl bir kuran kursunda okul hemşireliği yaptı ve evlenerek görevi bıraktı. Bundan sonra, çocuklarını nasıl eğiteceği hakkında araştırmalara başladı. Pek çok kurslara katıldı, belgeler aldı. Başörtüsü yasağı olmadığı için bir Amerikan Üniversitesi olan Newport Üniversitesi'nde davranış bilimlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini aldı. Lisans tezini 0-7 yaş çocuk kıskançlığı, yüksek lisans tezini de yetişkin kıskançlığı üzerine yaptı. Pek çok dergide yazdı ve bir derginin başyazarlığını ve editörlüğünü yaptı. Bu arada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Sosyal Bilimleri bitirdi ve Sosyolojiye geçiş yaptı. Şimdi, sosyoloji son sınıf öğrencisi. 
Prof. Dr. Mehmet Sungur'dan, dört yıl psikoterapi eğitimleri alarak, Avrupa Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneğinin onayladığı bir sertifikası oldu. Ayrıca, iki yıl da aile ve çift terapisi ile cinsel bozukluklar terapisi aldı. Şu anda, kendi şirketinde danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir.
Bir dernek tarafından yılın annesi seçildi.
Radyo programı dalında aile içi iletişim Medya Etik Ödülü aldı.
TRT Diyanet Tv de Pazar günleri yayınlanan Aile Bağları isimli programı hazırlayıp sundu. 
Yurt içi ve yurt dışında seminerler ve konferanslar veriyor.
Halen Moral Fm de Çarşamba günleri “Aile Okulu” isimli programı hazırlayıp sunuyor ve Diriliş Postası gazetesinde Salı günleri "Bir cümle bir hakikat" başlığı altında çocuk ve aileye dair konularda köşe yazarlığı yapıyor.
İkikitabı var. Birincisi, Kendime yardım etmek istiyorum isimli, insanın kendisini düzeltebilmesi için gerekli olan iletişim ve davranış stratejilerini anlattığı kitap. 2. ise, aileye ve eşe doğru bir bakış açısı oluşturarak sorunları en aza indirmeyi hedefleyen Eşimi Anlamak İstiyorum isimli kitap. 3. olarak ta, anne ve babaların çocuk ve gençler ile ilgili sorunları ve çözüm yollarını anlatan kitabın hazırlığı içinde.
Allah izin verirse inşallah 70 yaş civarında profesör olacak.
Harika bir insanla evli ve altı harika çocuk annesi.

Yazıları