Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Seda Şimşek

Seda Şimşek

1993 yılında Antalya Yeni İleri Gazetesi'nde spor muhabiri olarak gazeteciliğe başlayan Seda Şimşek, 1996 yılından itibaren Ankara'da, sağlık ve eğitim, kültür ve sanat, çevre, kadın ve aile, enerji, ekonomi, MHP, BBP, ANAP, Refah Partisi, DYP, AK Parti, diplomasi, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği yapmış, röportaj yazarı ve köşe yazarı olarak gazeteciliğe devam etmiştirYeni Yüzyıl ve Yeni Birlik Gazetesi Ankara Temsilciliği görevlerini yürütmüştür Uzun yıllar sahada edindiği deneyimleri ve pratikleri teori ile birleştirmek amacıyla akademik çalışmalara başlamış, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında yüksek lisansını tamamlamıştır... Devamı

1993 yılında Antalya Yeni İleri Gazetesi'nde spor muhabiri olarak gazeteciliğe başlayan Seda Şimşek, 1996 yılından itibaren Ankara'da, sağlık ve eğitim, kültür ve sanat, çevre, kadın ve aile, enerji, ekonomi, MHP, BBP, ANAP, Refah Partisi, DYP, AK Parti, diplomasi, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği yapmış, röportaj yazarı ve köşe yazarı olarak gazeteciliğe devam etmiştir.

Yeni Yüzyıl ve Yeni Birlik Gazetesi Ankara Temsilciliği görevlerini yürütmüştür. Uzun yıllar sahada edindiği deneyimleri ve pratikleri teori ile birleştirmek amacıyla akademik çalışmalara başlamış, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında doktorasını yapmaktadır. Özellikle, hükümet ve devlet sistemleri, medya ve demokrasi, siyaset ve medya, siyaset-iktidar-söylem ilişkisi, kamuoyu oluşturma ve rıza üretimi, medya ve kimlik, Türk - İslâm Siyasi Düşünceler Tarihi üzerine çalışmaları bulunmaktadır.

Seda Şimşek, Ocak 2020 tarihi itibariyle meslek hayatına Diriliş Postası Ankara Temsilciliği görevinde devam etmektedir.

Haberleri