Son Dakika
Biyografi

Twitter ikonu

1990 İstanbul/Pendik doğumlu. Aslen Trabzon/Dernekpazarlıdır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2013 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl içinde Avrupa Parlamentosunda Genç Liderler Eğitimine davet edilerek Türkiye'yi temsil etmiştir. Eğitimi başarıyla bitiren Şenaslan Avrupa Parlamentosu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Uzmanı olarak rapor almıştır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi'nde Yerel Yönetimler ve Gençlik alanında yapmıştır. Türkiye'de birçok üniversite ve STK'lara gençlik alanında seminer veren Şenaslan'ın çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri bulunmaktadır. Şenaslan İngilizce ve iyi derecede Yunanca bilmektedir.

Yazara ait yazılar
Uğur Dündar’ın karın ağrısı Eren mi, THY mi? Sana sözümüz olsun Çocuk. Seni Unutturmayacağız... İsmin ilelebet yaşayacak… 6284 ve İstanbul Sözleşmesi ile artan kadın cinayetleri İstanbul Sözleşmesi ve 6284 ile birlikte artan kadın cinayetleri arasındaki bağı araştıran, yazan oldu mu hiç? İçerdeki jakobenler mahallenin gençlerini yedi! Gençlere Amerikanvari “just do it” gazlamaları!.. Türkiye’de gençlik araştırmalarına yıllarını vermiş biri olarak yetişkinlerin gençlere yaklaşımı son derece sorun teşkil etmektedir. CHP'deki çürüme devam ediyor; 3. Yol’dan 3. Kol'a Ne gerçek CHP unutuldu ne de adayı halka yutturuldu. CHP'nin kazanması ümmetin kaybetmesidir… "Sağ seçmendeki Ringelmann etkisi" Bir ekipte kişi sayısı arttıkça, kişi kendisinin görünmediğini düşünüp daha az çaba harcar ve bu yüzden verimlilik düşer. "Bekâ-yı Nesl için yeni içerik" Var olan gençlik ofislerinin işlerliği yeni nesil açısından işlevsiz kalmaktadır. Nur topu gibi bir sorun: "M Nesli" M Nesli tek bir şey istiyor: "Müslüman gençler, dünyadaki herhangi bir dine, görüşe mensup akranları gibi aynı şeyi istiyor." “Kemalizm'in prim yapmadığı şu günlerde...” CHP tarihinde ilk kez böyle bir yoğunluğa ulaşan ve Yasin okumakla, iftar açmakla kendini gösteren dindarlık görüntüleri yaşamaktadır. "Hüsnü zan edip, nefretimizi unutmayın" der gibiler… Hüsnü zan eder gibi görünüp nefretlerini, kinlerini diri tutuyorlar.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.