Son Dakika
Biyografi

Twitter ikonu

1990 İstanbul/Pendik doğumlu. Aslen Trabzon/Dernekpazarlıdır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2013 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl içinde Avrupa Parlamentosunda Genç Liderler Eğitimine davet edilerek Türkiye'yi temsil etmiştir. Eğitimi başarıyla bitiren Şenaslan Avrupa Parlamentosu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Uzmanı olarak rapor almıştır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi'nde Yerel Yönetimler ve Gençlik alanında yapmıştır. Türkiye'de birçok üniversite ve STK'lara gençlik alanında seminer veren Şenaslan'ın çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri bulunmaktadır. Şenaslan İngilizce ve iyi derecede Yunanca bilmektedir.

Yazara ait yazılar
Gençler için hatırlanması gerekenler! Bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın. En büyük fazilet bilmiyorum diyebilmektir. Öğrenme, bilmediğini bildiğin anda başlar. PKK, CHP’nin silahlı milis gücü mü? Kürtler’in Beyaz Türk diye adlandırılan sol ile aynı dümene geçmesi, Kürtler’in hayrına olmadığı gibi aynı zamanda siyasi ve sosyolojik bir intihardır. Bize lazım olan “Ömer”ler bunlar mı? Bürokrasideki Ömer arayışında pek başarılı olamayan AK Parti’nin, önümüzdeki günlerde teşkilat bazındaki Ömer atamalarına da şahit olacağız. Yerel yönetimler sistemi Başkanlık’a yakışmıyor! Hizmetin hızlı ve verimli yürümesi adına belediye başkanlıklarının kaldırılıp, merkezin tek elden illere valileri ilçelere de kaymakamaları sorumlu olarak ataması bugün yaşadığımız yerel yönetimler problemini kökünden çözecektir. Kurstur o, burs olsa duramazsın! Yapmak, olmaya yetmiyor! Yüzyıllardır binbir emekle, zarafetle yapılmış bahçeye beton döküyoruz. Bahçe yine yeşerir mi, o bahçe de yine çiçekler açar mı bilemiyorum. Yalnız bildiğim bir şey var ki artık yırtıklarımızı yamalama vaktidir! PKK’ya can suyu taşıyan AYM! Devlete “katil” diyenlerin haklarının ihlal edilmesi yönündeki verilen bu karar siyasi bir karardır. Ve Anayasa’ya aykırıdır! Rüzgar terse döndü; küreğe elbette ben geçeceğim! Alt ve orta sınıf ile iktidara gelen AK Parti bu sınıfın çocuklarına kültür politikası, sanat politikası, eğitim politikası ve gençlik politikası veremedi. 15 Temmuz sonrası Fetullahçılık ve Kemalizm Uğur Dündar’ın karın ağrısı Eren mi, THY mi? Sana sözümüz olsun Çocuk. Seni Unutturmayacağız... İsmin ilelebet yaşayacak…
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.