Son Dakika
Biyografi

Ali Şahin 2 Ocak 1970’te Gaziantep’in Nizip İlçesinde dünyaya geldi. Nizip İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmasının arsından 1990-1997 yılları arasında Pakistan Karachi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans yaptı.

AK Parti Genel Merkezi’nde de aktif görevler üstlenen Şahin, hâlihazırda Gaziantep Milletvekiliği yapmaktadır.

Ali Şahin, evli ve iki çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce, Urduca ve Arapça bilmektedir.

Yazara ait yazılar
Geceye bürünmek... Üzerinde hüküm sürdüğümüz yeryüzü ve dünya başımızı ve bakışlarımızı kendisine sabitleyerek bizi hipnozluyor adeta ve kendisine köle kılıyor. Keşmir Asya’nın Filistin’i olmasın Kısa Dalga... Dünyada eşi benzeri olmayan köy odalarımızın bu erdem, hikmet ve bilge meclislerinin vazgeçilmez parçası ise üzerleri el işi, göz nuru oya ve dantellerle örtülü radyolardı... “Suriye artıkları…”. Suriye adında bir ülke tarihte hiç var olmadı. Bugün adı Suriye olan topraklar İngilizler’in Osmanlıyı bölmek adına bedenimizden ve ruhumuzdan kopardıkları topraklar ve insanlarıdır. Toprak... Toprakla iştigal eyleyen insanların merhametli, müşfik, vicdanlı, paylaşımcı, huzurlu olmalarını başka neyle açıklayabiliriz? Politizasyon ve kutuplaşma AK Parti, önündeki 4 yılı hem ekonomik hem de sosyal inşa süreci ilan ederek politizasyon ve kutuplaşma dozlarını en alt seviyeye çekme noktasında çaba harcamalıdır. 7 Akil Adam... AK Parti, sahillerimizden yüzyılda bir geçen bir gemi ve Recep Tayyip Erdoğan o geminin yüzyılda bir bulduğumuz kaptan-ı deryası… Şehr-i Mevud, İstanbul... Bir musikidir İstanbul. Her semti makamlardan bir makam. Aşiyan’ı nihavent, Sadabad’ı hicaz, Piyer Loti rast, İstiklal hüzzam... Gurkalar ve Çeçenler... Türkiye'nin nüfuz coğrafyası nasıl ümmet coğrafyası ise TSK'nın da kendi askeri ve güvenlik ufkunu 780 bin kilometre karenin ötesine taşıması bir zorunluluktur. Ruhsuz şehirlerin bahtsız çocukları Şiir yazamayan, aşık olamayan, meşakkat çekemeyen, bahar yağmurlarına, yağmur sonrası toprak kokularına yabancı, hazan mevsiminde hüznü, bahar geldiğinde sevinci hissedemeyen metalik ve mekanik bir kuşağın talihsiz çocukları yeni nesil…
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.