Son Dakika
Betül Soysal Bozdoğan
Betül Soysal Bozdoğan
Biyografi

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu.

Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Ayrıca Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri lisans programını tamamladı. Aynı üniversitede ‘Psikoloji’ yüksek lisansı yaptı.

Medyada gazeteci olarak moderatör, editör ve yazarlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Profesyonel iş yaşamına 1993’te başladı. TVNET, 24 TV, TRT Türk ve TRT Haber’de pek çok yapımı hazırlayıp sundu. Manşetten, Sıcak Gündem, Değişen Türkiye öne çıkan programları arasında. Halen TRT Haber moderatörü olarak siyasi-politik gündemi irdeleyen ‘Beşinci Gün’ programını hazırlayıp sunmaktadır.

Diriliş Postası gazetesinde haftalık köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak medya - iletişim dersleri vermektedir. ‘Yeni Türkiye’nin Kadınları’ ve ‘DAİŞ – 3. Dünya Savaşının Deşifresi’ kitaplarının yazarıdır. 2016’da Celalettin Ökten ödüllerinde ‘yılın televizyon programcısı’ seçildi. Çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonları sundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.
Evli ve üç çocuk annesidir.

Yazara ait yazılar
Mursi’nin şehadeti ve coğrafyanın kaderi Ortadoğu’da bazı ülkelerde bunu başardınız. Türkiye’de de Gezi, 15 Temmuz dahil olmak üzere denemeye devam ediyorsunuz. BİZ KİMİN İZİNDEN GİDİYORUZ? “Arkadaşının ailesiyle farklı düşünebiliriz fakat bu sizin arkadaşlığınıza engel değil.” İstanbul seçiminde ‘doğallık’ kazanacak Türkiye’nin kilitleneceği bu program, siyaset kitaplarına girebilecek unsurlar içerebilir. Dikkatle takip edeceğiz. Toplumun İmamoğlu’nu tanımaya ihtiyacı var İmamoğlu konusunda toplumun kafasını karıştıran bazı açıklamalar, bazı gelişmeler oldu. Eurovision’dan İsrail’e verilen mesaj İsrail her Ramazan baskı politikalarına biraz daha yükleniyor. İsrail, Ramazan’da Filistinli’nin hayatını daha fazla zorlaştırmak için elinden ne geliyorsa ardına koymuyor. Avrupa’nın “28 Şubat’ı” başladı Hem duygusal hem vicdani hem de dindaş olarak bu zulmü yüreklerimizde hissediyoruz. Zulmün giderilmesi yönünde ise her türlü desteğe hazırız. “Eski Ramazanlar” muhabbeti çok şükür bitti İslami kriterlere uygun ‘gelenek’ bizim kayıp hazinemizdir. Dine uymayan hurafeler ise sadece çöpten ibarettir. Dış gündemi kaçırmayalım “İran’ın yapması gereken şey şu: Beni arasınlar, oturup konuşalım ve adil bir anlaşma yapalım. Nükleer silaha sahip olmalarını istemiyoruz; istediğimiz çok bir şey değil.” Seçim hukuku 1946’da takılı mı kalsaydı? Adaletin tecelli etmesi için bilgi-belge çalışmasından, yapılan girişimlere, sürecin yönetilmesindeki siyasi iletişime kadar tüm alanlarda emek verenleri alkışlıyorum. KADEM neden farklı? Önce bakış açılarımızı değiştirelim, meseleyi önyargılardan arınarak anlamaya çalışalım. Ardından yapıcı eleştirilerimizi ifade edelim.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.