Son Dakika
Betül Soysal Bozdoğan
Betül Soysal Bozdoğan
Biyografi

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu.

Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Ayrıca Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri lisans programını tamamladı. Aynı üniversitede ‘Psikoloji’ yüksek lisansı yaptı.

Medyada gazeteci olarak moderatör, editör ve yazarlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Profesyonel iş yaşamına 1993’te başladı. TVNET, 24 TV, TRT Türk ve TRT Haber’de pek çok yapımı hazırlayıp sundu. Manşetten, Sıcak Gündem, Değişen Türkiye öne çıkan programları arasında. Halen TRT Haber moderatörü olarak siyasi-politik gündemi irdeleyen ‘Beşinci Gün’ programını hazırlayıp sunmaktadır.

Diriliş Postası gazetesinde haftalık köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak medya - iletişim dersleri vermektedir. ‘Yeni Türkiye’nin Kadınları’ ve ‘DAİŞ – 3. Dünya Savaşının Deşifresi’ kitaplarının yazarıdır. 2016’da Celalettin Ökten ödüllerinde ‘yılın televizyon programcısı’ seçildi. Çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonları sundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.
Evli ve üç çocuk annesidir.

Yazara ait yazılar
Nereden çıktı bu cemaatler, tarikatlar? “Dinle meselesi olanlar, FETÖ’yü de bahane ederek tüm cemaatlerin baskı altına alınmasını istiyor.” Bayramda iki huzursuz ülke; Türkiye ve İsrail Olay deşifre edildi! Dağılabilirsiniz TC’si yoksa da kendini Türk bilir Bugün Suriyelileri istemeyen kafa yapısı, dün Balkanlar’dan göçenlere 'Bitli muhacirlerin, sümüklü çocukları" diye bakıyordu.“Macır” diye etiketlenen bu göçmenler, kimileri için hâlâ 'ikinci sınıf' vatandaş konumunda. Suriyeliler iktidar ve devlet karşıtı yapılmak isteniyor Medya etiğini çiğneyen gazeteciler bildiri okumak için toplanan kişileri sanki Türk vatandaşı değil de Suriyelilermiş gibi haberleştirdiler. Terörist sadece dağda mı olur? Mesuliyet her iki cins içindir. Dolayısıyla toplumumuzda tesettürün sadece kadına farzmış gibi konu edilmesi dini bakış açısına uyum sağlamıyor. Suriyeli göçmenlere ne olacak? Siyaset ve bürokrasi göçün yönetilmesinde bazı alanlarda başarılı bazı alanlarda ise eksik ve geç kalmışlardır. Tam bağımsız Türkiye için S-400 hamlesi Türkiye’ye işgal girişiminde bulunanlar bilsinler ki; bu millet bağımsızlığına asla dokundurmaz. LGBT lobisi ‘onarım terapisi’nin üstünü örtüyor Ülkelerse toplumlarının talepleri, değer ve normları gereği bu konuda farklı pozisyon alıyorlar. LGBT’nin ajandasına da kendisine de tanımına da hayır! Siyaset kurumu LGBT’nin daha görünür olma isteğine ket vurmalı, özellikle medya gözden geçirilmeli. Devlet, vatandaşların yatak odasına müdahale etmiyor fakat gayriahlaki eylemlerin propagandasına izin veremez, vermemeli.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.