Son Dakika
Betül Soysal Bozdoğan
Betül Soysal Bozdoğan
Biyografi

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu.

Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Ayrıca Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri lisans programını tamamladı. Aynı üniversitede ‘Psikoloji’ yüksek lisansı yaptı.

Medyada gazeteci olarak moderatör, editör ve yazarlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Profesyonel iş yaşamına 1993’te başladı. TVNET, 24 TV, TRT Türk ve TRT Haber’de pek çok yapımı hazırlayıp sundu. Manşetten, Sıcak Gündem, Değişen Türkiye öne çıkan programları arasında. Halen TRT Haber moderatörü olarak siyasi-politik gündemi irdeleyen ‘Beşinci Gün’ programını hazırlayıp sunmaktadır.

Diriliş Postası gazetesinde haftalık köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak medya - iletişim dersleri vermektedir. ‘Yeni Türkiye’nin Kadınları’ ve ‘DAİŞ – 3. Dünya Savaşının Deşifresi’ kitaplarının yazarıdır. 2016’da Celalettin Ökten ödüllerinde ‘yılın televizyon programcısı’ seçildi. Çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonları sundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.
Evli ve üç çocuk annesidir.

Yazara ait yazılar
Çocuğunu FETÖ’den isteyen anne var mı? Bu anneler öncelikle FETÖ’ye lanet okumuyor, devleti haksız buluyor, iktidarı suçluyor. Kürtler PKK sorununun adını koydu İktidar Kürt vatandaşına hizmet götürürken, şefkat elini uzatırken terör örgütüne de en sert gücünü göstermektedir. Bugün Diyarbakır’dayız Bir gazeteci olarak, bir anne olarak ve bayrağını seven bir vatandaş olarak bugün Diyarbakır’dayım. Suudi Arabistan artık şaşırtmıyor Suudi Arabistan bölgesel ittifakı oluştururken İsrail ve Mısır’ın yanında pozisyon almayı seçti. İnanmayanların Diyanet ile işi ne? İlahi mesajlara dil uzatanlara her platformda cevap vermek Müslümanlar’ın görevidir diye düşünüyorum. İki anne iki feryad “Anne ve babalar çocuk yetiştirirken yavrularının kalplerine Allah korkusunu yerleştirmeli, merhameti öğretmeli.” Nereden çıktı bu cemaatler, tarikatlar? “Dinle meselesi olanlar, FETÖ’yü de bahane ederek tüm cemaatlerin baskı altına alınmasını istiyor.” Bayramda iki huzursuz ülke; Türkiye ve İsrail Olay deşifre edildi! Dağılabilirsiniz TC’si yoksa da kendini Türk bilir Bugün Suriyelileri istemeyen kafa yapısı, dün Balkanlar’dan göçenlere 'Bitli muhacirlerin, sümüklü çocukları" diye bakıyordu.“Macır” diye etiketlenen bu göçmenler, kimileri için hâlâ 'ikinci sınıf' vatandaş konumunda.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.