Son Dakika
Biyografi

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Büyüdü ve İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi’ni birincilikle kazandı. Daha sonra profesyonel spor hayatına öncelik vererek akademiden ayrıldı. Nasip gereği kısa sürede meslekîspor yaşantısını sonlandırmak durumunda kaldı. Ardından rotasını değiştirip iki üniversite okumaya giriştiyse de, dayatılan pozitivist ezberciliğe tahammül edemeyerek sosyoloji eğitimini yarıda bıraktı. Hâlen aynı tahammülsüzlükle İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimi almaktadır. Evvel zaman içinde, çeşitli kurumlarda editörlük ve köşe yazarlığı yapmışlığı da vardır.

Twitter ikonu

Yazara ait yazılar
Bir işgal girişimi olarak ‘’demokrasi şehidi’’ kavramı 15 Temmuz’da, toplum zihnine dayatılan emperyalist kılıfı bâtıl kavramlar için çıkmadı bu millet sokaklara. Kadını korurken insanlığa tecavüz etmek İstanbul Sözleşmesi, bize medeniyet bahşedecek uluslararası bir hukuk güvencesi değil; anestezi dozu bünyemize göre verilmiş bir karakter ameliyatı… AK Parti hatalıdır ama kamuoyu put değildir Hani şu “ahlakî üstünlük’’ tartışmalarına biraz da bu cihetten bakmak, İstanbul’un %54’ünü böyle bir duruşa iten temel dinamikleri sorgulamak lazım. Otel odası, Ekrem Bey’in makyajı ve beka mevzuu Bütün gayem, 150 yıldır beni bütün mukaddeslerimle sömürge pazarında satılığa çıkartanların karşısında durmaktır. Lan Ekrem Siz başlığı lan Ekrem diye okudunuz galiba ama ben Yalan Ekrem yazmıştım. Sevgili editörlerimiz bana komplo kurup, başlığı montajlamış olabilir… Herkes aklının zekâtını versin Güneş, kanaviçe ve seçmeli tarih Tarih dersinin seçmeli, inkılap tarihinin ise zorla dayatıldığı bir sistemde şahsiyetli, kalifiye nesiller yetişmez. İblisin hikâyesini efsane sanma! Kemâle ermemiş kullar için, bu hastalığı teşhis de tedavi de zor gerçi. Vakar ve heybet sandığımız pek çok tavır, kibrin bin bir makyajından parlak ve cazibeli bir numune aslında… Tevazuyla tezellülün kaosu Vakar ve tekebbür mevzuuna da haftaya değiniriz nasipse. Zira kibir, boyandığı bin bir makyaj motifiyle uzun mesele… Bunlarla “Türkiye İttifakı” kurulmaz! Güdeninden güdülenine, bunların hiçbiri, ama hiçbiriyle “Türkiye ittifakı” kurulamaz. Zira zihnimizdeki Türkiye tanımı, gönlümüzdeki Türkiye hudutları çok farklı.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.