Son Dakika
Doç. Dr. Mustafa Yurttadur
Doç. Dr. Mustafa Yurttadur
Biyografi

1976 yılında İstanbul da doğdu aslen Konya/Taşkent lidir. Ortaöğretimini Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı ardından İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman (İng) Bölümünde Banking Systems, Restructuring Tools and Policies Applicable in the Banking Industry and a Close Examination of a Restructuring Event in the Turkish Banking System isimli teziyle yüksek lisans, Kadir Has Üniversitesi Bankacılık Finans Bölümünde KOBİ lerde Sermaye Yapısı ve Kar Dağıtım Politikasının Büyüme Üzerine Etkileri isimli teziyle de doktorasını tamamladı. KOBİ Yönetimi ve Büyüme kitabı 3 baskı yapmıştır. Diğer kitabı olan Faizsiz Finans ise ilk baskısı ile okuyucunun beğenisine sunulmuştur.

Ayrıca uluslararası dergi ve konferanslarla çeşitli kitaplarda İslami Finans, bankacılık ve davranışsal finans ve Küçük ve Orta Boy İşletmelerin finansmanı üzerine çalışmaları yer almaktadır. Finans, ekonomi ve uluslararası ilişkiler üzerine yazıları da yayınlanmaktadır. Birçok gönüllü teşekkül ve sivil toplum kuruluşunda üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette yönetici olarak görev yapan Yurttadur özellikle Küçük ve Orta Boy İşletmelerin bilinçlenmesi ve eğitimi üzerine Organize Sanayi Bölgelerinde de yönetici olarak görev alarak bu konularda ülkemiz KOBİ'lerine yön göstermektedir. Ayrıca birçok üniversitede finans üzerine dersler vermektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir.

 

Yazara ait yazılar
Bayram ve tatil ekonomisi Temmuz enflasyonu Turizm gelirleri Üç tarafımızın denizlerle kaplı olduğundan hareketle gemi turları yaptıracak turizm şirketlerimizin sayısını artırarak bu konuda ki öncü ülkelerin önüne geçilmelidir. Temmuz sonu piyasalar Beklenti 2019 yılı itibariyle 30% düzeyinde cari açığın gerileyeceği yönünde iken 2020 yılında ise 10% civarında bir gerileme olacağı yönündedir. Davranışsal finans dinamikleri İnsanın olduğu her yerde sosyal bilimlerin her yönünün de olduğu hiçbir zaman es geçilmemelidir. Merkez Bankası’ndan beklenen Bankalar ve piyasalar birbirlerinin ritmine ayak uydurarak geleceğe odaklanmalıdırlar. İnovasyon her alanda Teknoloji üreten şirketler açmış oldukları stantlarda ürünlerini sergileyerek neleri ürettiklerini göstermişlerdir. Hızla finansal toparlanma Türkiye’nin ilişki içerisinde bulunduğu bazı ülkelerle yaşanan problemlerin bir an önce çözülmesi de bu konjonktürde hayati öneme sahiptir. İstanbul ve finans Teknolojiyle birlikte yapay zekânın önemi arttığı düşünüldüğünde verilecek hizmetlerde yapay zeka kullanılmalıdır. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri (III) Adaletin herkes ve her kesim için eşit olacağı hiçbir kayırmanın olmayacağı bir adalet sistemi ortaya konulmalıdır.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.