Son Dakika
Doç. Dr. Mustafa Yurttadur
Doç. Dr. Mustafa Yurttadur
Biyografi

1976 yılında İstanbul da doğdu aslen Konya/Taşkent lidir. Ortaöğretimini Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı ardından İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman (İng) Bölümünde Banking Systems, Restructuring Tools and Policies Applicable in the Banking Industry and a Close Examination of a Restructuring Event in the Turkish Banking System isimli teziyle yüksek lisans, Kadir Has Üniversitesi Bankacılık Finans Bölümünde KOBİ lerde Sermaye Yapısı ve Kar Dağıtım Politikasının Büyüme Üzerine Etkileri isimli teziyle de doktorasını tamamladı. KOBİ Yönetimi ve Büyüme kitabı 3 baskı yapmıştır. Diğer kitabı olan Faizsiz Finans ise ilk baskısı ile okuyucunun beğenisine sunulmuştur.

Ayrıca uluslararası dergi ve konferanslarla çeşitli kitaplarda İslami Finans, bankacılık ve davranışsal finans ve Küçük ve Orta Boy İşletmelerin finansmanı üzerine çalışmaları yer almaktadır. Finans, ekonomi ve uluslararası ilişkiler üzerine yazıları da yayınlanmaktadır. Birçok gönüllü teşekkül ve sivil toplum kuruluşunda üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette yönetici olarak görev yapan Yurttadur özellikle Küçük ve Orta Boy İşletmelerin bilinçlenmesi ve eğitimi üzerine Organize Sanayi Bölgelerinde de yönetici olarak görev alarak bu konularda ülkemiz KOBİ'lerine yön göstermektedir. Ayrıca birçok üniversitede finans üzerine dersler vermektedir. İngilizce, Arapça ve Almanca bilmektedir.

 

Yazara ait yazılar
Sürdürülebilir kalkınma hedefleri (III) Adaletin herkes ve her kesim için eşit olacağı hiçbir kayırmanın olmayacağı bir adalet sistemi ortaya konulmalıdır. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (2) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (I) 2030 yılına kadar tüm başlıklardaki hedeflerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Endeks dataları Harcama ve tasarrufların yer aldığı bu eğilim için tüketicinin alım gücünün yükseltilmesi gerekmektedir. Ticaretin savaşı mı, savaşın ticareti mi? Gücümüzü ortaya koyabilmenin en önemli yolu ise ekonomik yapının sağlam temellere oturtulmasından başkası değildir. Piyasa kırılganlıklarını aşmak Paramızı değerli yapmanın tek ve yegâne yolu da güvenilir bir piyasa ortamında üretimin önünün açılmasından başkası değildir. Gayrimenkul fonu Bu zamana kadar gayrimenkul sektörüyle ilgili iki elin parmakları sayısınca önlem alındı ama hala konu çözülememiştir. Ekonomimizin sosyal yönü İşin gönül tarafını kişi kendisi halledebilmeli imkân tarafını da hem çok çalışarak kendisi hem de devlet sosyal yönüyle destekleyerek kolektif bir şekilde halletmelidir. Son veriler Meslek liselerinin kapsamları da hızlı bir şekilde genişletilerek hazır eleman yetiştirmek üzere kurgulanmalıdır. Yeni Ekonomik Plan Tüm paydaşların içinde kendini bulabildikleri ve sorunlarına çözüm arayışlarının karşılık bulduğu her türlü ekonomik paket uzun ömürlü olmuştur.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.