Son Dakika
Biyografi

Nadir Çomak, 1966 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırka’da, lisansını Atatürk Üniversitesinde, yüksek lisansını Selçuk Üniversitesinde, doktorasını ise Marmara Üniversitesinde tamamladı.

Meslek hayatına Konya’da öğretmen olarak başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 4 yıl görev yaptıktan sonra 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim elemanı olarak işe başladı.

1999 yılında üniversitedeki görevinden ayrıldı ve İstanbul’a geldi.

Özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2003 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görevine başladı.

Aynı yıl MEB tarafından İstanbul’da pilot olarak uygulanan “Bu Benim Eserim” adlı proje geliştirmeyi teşvik yarışmasında proje alan uzmanı olarak görev yaptı. Bu kapsamda 10.000 civarında öğretmen ve öğrenciye proje eğitimi seminerleri verdi.

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğretim programlarının tanıtımı konusunda özel öğretim kurumlarında eğitimler verdi.

2004 yılından itibaren ilköğretim ve ortaöğretim kitaplarının yazımı çalışmalarında yayın yönetmeni, editör ve yazar, kitap inceleme uzmanı olarak görev yaptı.

2006-2007 yıllarında MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından Sosyal Bilimler Liseleri hazırlık sınıfları için hazırlanan “Sosyal Bilimlere Giriş” kitabının editörlüğünü yaptı.

Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Yazarın resmi (MEB) ve özel yayınevlerinden yayınlanan ders kitapları ve Parolamız Başarı,  Mazeret Yok! İklim Oluşturan Öğretmen, Evimizdeki Elmaslar (öğrenen aile modeli, yuvanızdaki mutluluğu keşfedin), isimli  eserleri bulunmaktadır. Yazar, inovasyon ve proje yönetimi, sorun çözme ve karar verme teknikleri, takım çalışması, olumlu düşünmenin gücü, hayatta başarı ve mutluluk, “Parolamız Başarı, Mazeret Yok!” ve “İklim Oluşturan Öğretmen,” 24 Altın İnsani Değerler müfredatı, Kariyer planlaması (Hangi sen olmak istiyorsun?), Define avcısı kaşif öğretmen, konularında seminerler vermektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Yazara ait yazılar
Öğretmen cinayetlerini önlemek için bir eğitim modeli önerisi Dini hayat tarzını kazandırmak için her bir öğrenciyi camiye alıştırmalıyız. Büyük kuşatmadan nasıl kurtulacağız? Cinayetler (ve diğer suçlar) nasıl önlenir? “Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne vicdandır, İnsanlarda fazilet hissi Allah korkusundandır.” 2023 genel seçimlerinin sonucunu gençler belirleyecek Türkiye’nin en büyük beka problemi, gençlerimizi imanlı ve ahlaklı olarak yetiştirememektir. Köprüden önceki son çıkış! Seçim sonuçlarını nasıl okumalıyız? Sosyal ve kültürel faaliyetler için davet edilenler arasında yıkıcı ve bölücü faaliyetlere destek olanlara fırsat verilmemelidir. Yerel seçimlerin beka meselesi ile ne alakası var? “31 Mart seçimleri bir beka meselesi değildir” diyen gafiller bir kez daha düşünün! Evimizdeki hazineleri keşfedelim Anne ve babanın en önemli sorumluluğu, sağlam aile bağları ve güçlü komşuluk ilişkileri kurmaktır. Bir ölüp bin dirileceğiz Masum insanların katledilmesi insanlığın İslam’ı keşfetmesine vesile olacaktır. Beka meselemizin çaresi Asım’ın neslini yetiştirmektir Bizler bugün, Asım’ın neslini yetiştirmek için öncelikle ailelerimizi ideal bir hale getirmeliyiz. Anneler ve babalar çocuklarıyla yakinen ilgilenmeli ve çocuklarına sağlam bir İslami eğitim vermelidir.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.