Son Dakika
Biyografi

1987 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem Ürdün Devlet Üniversitesi’nde de öğrencilik yapan Fatih Duman Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk- İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmaktadır. 

Birçok gazete ve dergide yazıları yayımlanan Fatih Duman yurt genelinde konferanslar ve söyleşiler vermiş aynı zamanda ulusal radyo (Moral FM)  ve TV (24 TV) kanallarında kültür ve medeniyet merkezli programlar hazırlayıp sunuştur. Hâlihazırda radyo ve TV programlarını hazırlayıp sunmakta ve haftanın iki günü Diriliş Postası Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yayımlanmış eserleri;

Düş Yanığı & Buhur-ı Aşk (2009-Deneme)

Ayn Şın Kaf; Doğuda Aşk Böyle Yazılır (2010-Roman)

Ayn Şın Kaf; İlm-i Aşk(Bulanlar Arayanlardır)  (2011-Roman)

Âh; Âhım Günahımdır (2012- Deneme)

Ayn Şın Kaf; Yandık Elhamdülillah (Aşk-Ateş-Rüya) (2012- Roman)

Dem- (2013- Roman)

Pîr, Ahmed Yesevi Romanı (2013-Roman)

Ene- Sus Ey Nefsim- (2014- Roman)

Sır- Âşıklar Ölmez- (2015- Roman)

Aşk Varsa Kusur Yoktur- (2015-Deneme)

Miftah (Bir Ayasofya Romanı) – (2016- Roman)

Çanakkale’den Cennete – (2017- Roman)

İkra’- (2017-Deneme)

Yazara ait yazılar
Usul, dua ve av köpeği “Bak şair efendi” demiş “Dahasını istersen av köpeğini geri alırım ha!..” Allah büyüktür ya onun için bu kadar büyüktür camiler “Allah büyüktür ya onun için bu kadar büyüktür camiler…” İnsan düzelirse Bazen başka yerlerde ve başkalarında kusur aramaktan kendi kusurlarımızı göremiyoruz… Meczup, iskemle ve fare Vakti gelsin diye bekledik. Adabımızla bekledik. Ama meczubun yüzündeki anlamaz ve kibirli hale bakınca hatırıma bir kıssa düşüverdi. Ve anlamadılar… Şimdi bütün bunları okurken “Ya kardeşim birkaç gün sonra seçim var, senin yazdığın konuya bak!” diyenler olacaktır. Yeniden söylemek, yeniden anlatmak Sıkıntımız bilen adamın kıtlığı değil. Memlekette kaht-ı rical yok çok şükür. Bence asıl sıkıntımız meydana inmiyor olmak. Dedemin sakalı Yüzüne bakınca “insan” ne demektir onu anlardım. Hakaret etmez, dua ederdi o. Aşağı görmez kıymet bilirdi. Şükür ki dua var Kendi yüküm yeter bana. Başkasını anlamak yükünü yükleyemem ki… Bu terazi çekmez bu sıkleti… Hürriyetin sesi ezan sesidir Ezan sesi hürriyetin sesidir kâri, adaletin, selametin sesidir. O susarsa ses kalmaz âlemde. Görmek için göz gerekmez Bizim vaktimizde sıkıntı biraz bu gibi geliyor bana. Değişir mi? Değişmeli mi? Bilmem, belki de ben hata ediyorumdur.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.