Son Dakika
Biyografi

1987 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem Ürdün Devlet Üniversitesi’nde de öğrencilik yapan Fatih Duman Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk- İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmaktadır. 

Birçok gazete ve dergide yazıları yayımlanan Fatih Duman yurt genelinde konferanslar ve söyleşiler vermiş aynı zamanda ulusal radyo (Moral FM)  ve TV (24 TV) kanallarında kültür ve medeniyet merkezli programlar hazırlayıp sunuştur. Hâlihazırda radyo ve TV programlarını hazırlayıp sunmakta ve haftanın iki günü Diriliş Postası Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yayımlanmış eserleri;

Düş Yanığı & Buhur-ı Aşk (2009-Deneme)

Ayn Şın Kaf; Doğuda Aşk Böyle Yazılır (2010-Roman)

Ayn Şın Kaf; İlm-i Aşk(Bulanlar Arayanlardır)  (2011-Roman)

Âh; Âhım Günahımdır (2012- Deneme)

Ayn Şın Kaf; Yandık Elhamdülillah (Aşk-Ateş-Rüya) (2012- Roman)

Dem- (2013- Roman)

Pîr, Ahmed Yesevi Romanı (2013-Roman)

Ene- Sus Ey Nefsim- (2014- Roman)

Sır- Âşıklar Ölmez- (2015- Roman)

Aşk Varsa Kusur Yoktur- (2015-Deneme)

Miftah (Bir Ayasofya Romanı) – (2016- Roman)

Çanakkale’den Cennete – (2017- Roman)

İkra’- (2017-Deneme)

Yazara ait yazılar
Şükür ki dua var Kendi yüküm yeter bana. Başkasını anlamak yükünü yükleyemem ki… Bu terazi çekmez bu sıkleti… Hürriyetin sesi ezan sesidir Ezan sesi hürriyetin sesidir kâri, adaletin, selametin sesidir. O susarsa ses kalmaz âlemde. Görmek için göz gerekmez Bizim vaktimizde sıkıntı biraz bu gibi geliyor bana. Değişir mi? Değişmeli mi? Bilmem, belki de ben hata ediyorumdur. Oralet var mı hâlâ kahvehanelerde? Bir kamyon fotoğrafı var gözümün önünde; kasasında ayakta duranlar… Bir cumhurbaşkanı ve iki başbakanı taşıyan bir kamyon… Dağıldık Allah’ım, sen topla bizi Geçtiğimiz günlerde katil Sisi’nin idam ettirdiği gençlerden olan Ahmed Vehdan… Farkında mıyız? Biz bu son zamanlarda çok zenginleştik. Çok kazandık hem de çok fazla kazandık. Sadece para, mal mülkten bahsetmiyorum. Anlatabilmek lütuf, anlaşılmak nimet “Ömrüm birilerine kendimi anlatmakla geçti. Ve anlamadılar…” Hayalimi hayal edebiliyor musun? “Kapa gözlerini bak! Görüyor musun sen de? Hayalimi hayal edebiliyor musun?” Gerisi vesaire… Ezcümle zoru kolay eden de olmaza “ol” diyen de ümit kestiğin de veren de gayreti gören de var… Gerisi vesaire… Mütevazı olanı Rahmet-i Rahman büyütür Etrafımızda kendini ağaç kovuğundan çıkmış zanneden yahut öyle vehmeden ya da belki öylesine ve öyle olduğuna inandırılan bir güruh var.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.