Son Dakika
Biyografi

1987 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem Ürdün Devlet Üniversitesi’nde de öğrencilik yapan Fatih Duman Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk- İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmaktadır. 

Birçok gazete ve dergide yazıları yayımlanan Fatih Duman yurt genelinde konferanslar ve söyleşiler vermiş aynı zamanda ulusal radyo (Moral FM)  ve TV (24 TV) kanallarında kültür ve medeniyet merkezli programlar hazırlayıp sunuştur. Hâlihazırda radyo ve TV programlarını hazırlayıp sunmakta ve haftanın iki günü Diriliş Postası Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yayımlanmış eserleri;

Düş Yanığı & Buhur-ı Aşk (2009-Deneme)

Ayn Şın Kaf; Doğuda Aşk Böyle Yazılır (2010-Roman)

Ayn Şın Kaf; İlm-i Aşk(Bulanlar Arayanlardır)  (2011-Roman)

Âh; Âhım Günahımdır (2012- Deneme)

Ayn Şın Kaf; Yandık Elhamdülillah (Aşk-Ateş-Rüya) (2012- Roman)

Dem- (2013- Roman)

Pîr, Ahmed Yesevi Romanı (2013-Roman)

Ene- Sus Ey Nefsim- (2014- Roman)

Sır- Âşıklar Ölmez- (2015- Roman)

Aşk Varsa Kusur Yoktur- (2015-Deneme)

Miftah (Bir Ayasofya Romanı) – (2016- Roman)

Çanakkale’den Cennete – (2017- Roman)

İkra’- (2017-Deneme)

Yazara ait yazılar
Kitap Bu bayram bendenizi kurban etseniz Benim de elbette bayram denince hatırıma düşen çok fazla hatıra var. Ve neredeyse her birinde dedem var. O'nu seveni severiz Yolumuz Hz. Peygamber’in yolu, derdimiz O’nun mukaddes derdi ve aradıklarımız O’nu bulmuş olanlardır. O’na muhabbeti olana muhabbet duyar, O’nu seveni severiz. Azı yetirmek çoğu bitirmekten zor Elbette bizler dünyaya yiyip içip kan almaya gelmedik lakin bunca huzursuzluk da çok değil mi? Ya da şöyle eksik olan şey teslim olmak ya da tevekkül mü mesela? Çeksin gitsinler abi artık Bazılarına laf anlatmak mermerde çiçek yetiştirmekten daha zor ve gafile kelam nafile kelam… Halden anlamak “Asıl dost, ağladığın vakit gelip gözyaşını silen değil oturup da seninle gözyaşı dökendir…” Unutma! Ezan dinmesin, bayrak inmesin diye canlarından geçen şehitlerimize rahmet, hainlere lanet olsun ve Allah fırsat vermesin onlara… Peki ya çocuk? “Haçlılara yenilmedik ama kadını evden çıkmaya ikna ettiler” böyle bir şeydi. Anadolu irfanı, aile ve tuzak Kaybettiklerimizin neler olduğunu söylemek öyle kolay değil aslında. Çünkü az değil. Ne’lik yapıyorlar “Bakın biz de sizin gibi inançlı insanlarız ve böyle olmamıza inancımız mâni ya da engel değil.”
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.