Son Dakika
Biyografi

1987 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem Ürdün Devlet Üniversitesi’nde de öğrencilik yapan Fatih Duman Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk- İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmaktadır. 

Birçok gazete ve dergide yazıları yayımlanan Fatih Duman yurt genelinde konferanslar ve söyleşiler vermiş aynı zamanda ulusal radyo (Moral FM)  ve TV (24 TV) kanallarında kültür ve medeniyet merkezli programlar hazırlayıp sunuştur. Hâlihazırda radyo ve TV programlarını hazırlayıp sunmakta ve haftanın iki günü Diriliş Postası Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yayımlanmış eserleri;

Düş Yanığı & Buhur-ı Aşk (2009-Deneme)

Ayn Şın Kaf; Doğuda Aşk Böyle Yazılır (2010-Roman)

Ayn Şın Kaf; İlm-i Aşk(Bulanlar Arayanlardır)  (2011-Roman)

Âh; Âhım Günahımdır (2012- Deneme)

Ayn Şın Kaf; Yandık Elhamdülillah (Aşk-Ateş-Rüya) (2012- Roman)

Dem- (2013- Roman)

Pîr, Ahmed Yesevi Romanı (2013-Roman)

Ene- Sus Ey Nefsim- (2014- Roman)

Sır- Âşıklar Ölmez- (2015- Roman)

Aşk Varsa Kusur Yoktur- (2015-Deneme)

Miftah (Bir Ayasofya Romanı) – (2016- Roman)

Çanakkale’den Cennete – (2017- Roman)

İkra’- (2017-Deneme)

Yazara ait yazılar
Kuyruğu dik tutmanın anlamı ne? Bu hikâyeden üç sır çıkarılır; birincisi, üzerine her pisleyeni düşmanın sanma. İki; seni her pislikten çıkaranı dostun sanma, üç; bunca pislik içindeyken hâlâ kuyruğu dik tutmanın anlamı ne? Kaç kişiyiz? Hacı Bayram Veli bir kişi daha ister. Bu sefer de bir kadın çadırın içine girer. Aynı şey tekrar edilir. Benim meselem Ben halen dahi her şeyden kaçıp, kendimi bulacağım ve kendimle olacağım bir “Hira” bir mağara arıyorum. Orada büyükler var, oruç tutuyorlar; şurada yiyelim! Ezcümle bir bayram daha geldi. Her bayram söylediğimi yine söyleyeyim; insan bayramda nerede olmak istiyorsa oralıdır… Ne kadar eksiksen o kadar tamsın Mecbur olduğumuz bir şey var şimdi tam da şu anda ve şu zamanda silkelenip yeniden bir besmeleyle başlamak. Deva belli değil, dert belli değil Dünyaya bu denli aldanmamalıydık. Kanmamalı, kandırılmamalı ve feda etmemeliydik vazgeçmememiz, vazgeçmeyi dahi düşünmememiz gerekenleri. Gurbet, ezan sesini işitemediğin yerdir Benim kanaatimce gurbet denen yer ezan sesini işitemediğin yerdir. Rızkımı veren Hüdâ'dır, kula minnet eylemem Canım kâri, insan bazı zamanlarda bazı şeyleri daha iyi anlıyor. Misal ki Ramazan insan bir şeyleri daha iyi anlasın, fark etsin ve hissetsin diye geliyor belki de. Yalnız değiliz… Biz yalnızlığı o mübarek yetimden öğrendik aslında. Bir mağara ıssızlığında yalnız kalmış ama kimsesiz olduğuna inanmamış Hz. Peygamber’den öğrendik. Kurşun yemek oruç bozar mı hocam? Hasılı bir Ramazan daha geldi geliyor. Dedem olmadan bir Ramazan daha…
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.