Son Dakika
Biyografi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğan İkram Bağcı, Gazi Üniversitesi Sosyal bilimler eğitimi bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Milat ve Star gazetesinde köşe yazıları yazdı. Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi bölümünde doktora çalışmalarına devam eden Bağcı’nın yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır, Diriliş Postası’nda yazılarına devam etmektedir.

Yazara ait yazılar
Türk siyasi tarihinin günümüze ışık tutan tarafları! “Tarihte kurulan ve başarılı olan partilerin o anki şartları şu an mevcut mu?” Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde ne gibi iyileştirmeler yapılabilir? Kurul üyelerinin bakandan daha yetkiliymiş gibi var olan yanlış bir izlenim millet nezdinde ve bürokraside yerini koruyor. Muhafazakârların, muhafazakârlığın ne olduğunu yansıtabilme mücadelesi Değişen sosyoloji değil, hangi muhafazakârlık tanımının çağın koşullarına karşı uygulanabilir olması veya o şekilde topluma yansıtılabilme mücadelesidir. Postmodernizm, değerlerimiz ve dış gelişmeler Yeni dünya düzenine ait akımların iç siyasette milletleri ayrıştıran veya değerlere karşı yabancılaştıran etkisi kabul edilebilir gibi dursa da dış gelişmelere karşı nasıl bir bütün olunacağı sorusu tartışmayı hak eden bir unsur. Türkiye’de muhafazakârların bir bütün olamamasının sebebi ne? Tüketim kültürüne karşı dindar kesimin tepkisel, mesafeli ve meşrulaştırıcı olmak üzere farklı şekilde olan üç ayrı yaklaşımı şu an yeni yetişen nesillerde de gözlemleniyor diyebiliriz. İslamililik indeksi araştırmasının arka planı ne? Her ne olursa olsun Müslüman ülkelerin eleştirilecek çok tarafı var. O ayrı. Ama eğer konu çokkültürlülük ise her ülkede çokkültürlülük vardır... Herkesi kucaklama siyaseti de neyin nesi? Millet olarak ideolojik ve siyasal düşüncemizin genetik yapıları ile oynandığı bir süreçten geçiyoruz. Niyeti halis olmayanlar hep açığa çıkacak! “Siz neden şu an Kandil’in direktiflerine karşı sessizsiniz” sorusunun cevabı ise çok net; sadece Erdoğan düşmanlığı. Kutuplaşma tek tarafın gayretiyle olmaz, bunu anlamıyorlar! Türkiye’de muhafazakâr kesimlerle seküler kesimler arasındaki kutuplaşmanın özünü burası oluşturuyor!.. Türkiye’de 2023’te sekülerlik ve muhafazakârlık oranları! Bugün bazı muhafazakârların CHP’ye bazı seküler vatandaşların da AK Parti ve MHP’ye oy verdiği bir gerçektir.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.