Son Dakika
Biyografi

1965 Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. TRT’de, TGRT’de görüntü yönetmeni ve yapımcı-yönetmen olarak görev yaptı. İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, UTESAV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevinde bulundu. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. BSF(Bilim Sanat Felsefe) Akademisi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Çok sayıda televizyon programı, belgesel, siyasi kampanya, marka ve iletişim kampanyalarına imza attı.

Yedirenk İletişim Yapım firmasının kurucu ortağı ve genel müdürü. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi.  MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Sürekli basın kartı sahibi. Evli ve iki çocuk babası olan Kuralay, orta derecede İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmektedir.

Yazara ait yazılar
Trafik canavarları Tek çözüm olmamakla beraber kötülükleri çoğalmadan önlemeliyiz. İyilikleri çoğaltmak için yüreğimizi ortaya koyarsak kısa zamanda daha güzel sonuçlar alırız. Sapkın, sapık ve meşruiyet Her türlü konuda ifrat ve tefritten uzak durmayı bize öneren inancımız burada ölçü olmaktan çıkıyor. Seçim ve iletişim Ekrem İmamoğlu’nun söylemleri üzerine söz söylemek, söylem üretmek yenilgiyi baştan kabul etmektir. Şehit Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi Şehit Mursi’nin konuşmalarına internetten ulaşılabilir. Rehber niteliğinde konuşmalar. Dua niyetine paylaşalım… Amerika'nın yeni yüzyıl savaşları Allah’tan umut kesilmez kötülüğün zirve yaptığı zeminden iyilik çiçekleri açacak İnşallah. Kafkasya’da şirin, güzel bir ülke: Gürcistan Kızıl Meydan’da akşama doğru Meşhur Arbat Caddesi’ndeyiz. Oldukça uzun bir yürüyüş oldu ancak çevreyi, insanları görmek açısından iyi bir gözlem imkânı da verdi. İstanbul, Fatih, Hızır Çelebi, Bilim Fatih Sultan Mehmet Han, belediye başkanlığına tecrübeli bir ilim ve devlet adamını getirerek önemli bir geleneği başlatmış oldu. Biraz abartmadık mı? Tarihin incisi bu beldeyi akıllı, merhametli, erdemli şehir haline getirmenin yarışını yapalım. Medyasız medya ve Türkiye Twitter, Facebook, Instagram, WhatsApp, Youtube ve daha nice dijital mecra dünya hâkimiyetini tek taraflı olarak ele geçirmiş görünüyor.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.